Go Go Power... Fantasy?

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 06 Luty 2017
  • Komentuj 1

Ile można walczyć w dresach?

Ile można walczyć w dresach?

Dodatek do Final Fantasy XV został ogłoszony w zeszłym tygodniu i ma być dostępny 21. lutego. Niestety, szybko okazało się, że Square Enix musi wprowadzić kilka poprawek. Wśród dóbr wszelakich planowano dodać zestaw zbroi dla drużyny, który ma zapewnić sporą przewagę podczas bitwy. Na czym dokładnie miałaby owa przewaga polegać, tego już nie ujawniono. Nie to jednak zwróciło uwagę komentatorów, a łudzące podobieństwo między Magitek Exosuit i zbrojami Power Raners z najnowszej odsłony. Najwyraźniej nie tylko fani zauważyli ryzyko posądzenia o plagiat. Właściciel marki Power Rangers też zaznaczył swoje niezadowolenie. W efekcie podczas streama Active Time Report Square Enix poinformował, że ten konkretny element DLC nieco się opóźni. Firma będzie bowiem musiała przemodelować nieco zbroje. Dyrektor studia, Hajime Tabata, tak komentuje tę sytuację:

Wprawdzie nie wyglądają dokładnie tak samo, ale istnieją pewne prawne przesłanki, że nawet jeśli są one naszym oryginalnym pomysłem, mogą stanowić dla niektórych problem. Z tego powodu zespół zdecydował się przerobić zbroje i udostępnić je graczom później.

Tak przy okazji – podobieństwo jest naprawdę duże – nawet kombinacja kolorów jest ta sama! Aż dziw bierze, że nikt w Square Enix się tego nie dopatrzył. Gdyby sprawa dotyczyła niszowego filmu wyświetlanego tylko na kilku festiwalach filmowych, pewnie nie byłoby problemu. Więcej, twórcy filmu zapewne wykorzystaliby ten fakt do reklamy swojej produkcji. Nieraz zdarzało się, że gry nawiązywały do filmów i książek. Niestety, w tym przypadku trudno mówić o zwykłej inspiracji. Zresztą, obejrzyjcie poniższe obrazki i oceńcie sami.

Reboot serii pojawi się 24. marca.

Reboot serii pojawi się 24. marca

Podobieństwo do Power Rangers jest uderzające

Podobieństwo do Power Rangers jest uderzające

Co ma zawierać update? Wśród wartych uwagi zmian znajdują się: ograniczone czasowo zadania, obejmujące polowanie, maksymalny limit poziomów zwiększony do 120, limit przechowywanych fotografii zwiększony do 200, oraz możliwość odtwarzania utworów podczas jazdy na Chocobosie. Natomiast pod koniec marca update będzie obejmować, między innymi, opcję zagrania Gladiolusem (zapewne jako przedsmak do płatnego DLC, które będzie mu poświęcone) oraz zmianę w XIII rozdziale gry. Związane jest to z narzekaniem graczy na słabo zbalansowaną walkę oraz niejasności w motywacji jednego z bohaterów. [źródło: gamespot.com, idigitaltimes.com, gamezone.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze