Kangur jest bezpieczny

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 28 Kwiecień 2017
  • Komentuj 1
Powód zniknięcia Rogera Jr. z najnowszej części Tekkena będzie dość kuriozalny - deweloperzy ugięli się pod naciskami aktywistów o prawa zwierząt, którym bardzo nie spodobał się pewien filmik z Australii. W rozmowie z portalem Vg247.com Katsuhiro Harada, producent wykonawczy Tekkena, ujawnił, że z powodu gniewu obrońców praw zwierząt z gry musiano wyciąć walczącego kangura imieniem Roger Jr. Podobno wielu ludzi zgłaszało, że takie traktowanie zwierząt, nawet tych wirtualnych, jest nie do przyjęcia. Wszystko zaczęło się of filmu, w którym pewien australijski farmer broni swojego psa. Zwierzak miał nieszczęście znaleźć się w żelaznym uścisku sporych rozmiarów kangura, więc właściciel psa ruszył z pomocą. Facet szybkim prostym wymierzonym w pysk kangura dezorientuje go, a jego czworonożny przyjaciel ucieka. Rocky lepiej by tego nie zrobił, patrzcie:
''Okazało się ono wielkim problemem'' mówi Harada. ''Ludziom nie podobało się, że uderzył kangura. Wygląda na to, że w ciągu paru ostatnich lat pojawiło się dużo więcej aktywistów dbających o prawa zwierząt - nawet jeśli prawdopodobnie nie zagraliby w naszą grę, to usłyszeliby o kangurze, który jest uderzany i by się na to skarżyli''. Co w takim wypadku stanie się z inną zwierzęcą postacią w Tekknie - Kumą? Kuma to wielki zły niedźwiedź, ale nim tak bardzo aktywiści się nie przejęli. Dlaczego? Bo niedźwiedź jest ''dużo silniejszy niż człowiek''. Roger Jr. jest nadal dostępny na automatach z Tekkenem 7 w Japonii, ale kiedy gra zadebiutuje na PC i konsolach 2 czerwca tego roku, kangur ma się już w niej nie pojawić. Aktywiści broniących praw zwierząt rzeczywiście ostatnio bardzo się uaktywnili, zwłaszcza na polu gier komputerowych. PETA (Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt) właściwie nie przestają wysyłać różnym gamedevowym firmom swoich listów - a to nie podoba się brak rzezi w Farming Symulator, a to stroje wojowników z figurek Wargammera, a to jedna z gierek 1-2 Switch wyzyskuje krowy.

Na PC i konsolach Kuma z Rogerem się nie spotkają

Na PC i konsolach Kuma z Rogerem się nie spotkają

[źródło: vg247.com, eventhubs.com, escapistmagazine.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze