Jesienna premiera Battlefielda 5

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 31 Styczeń 2018
  • Komentuj 8

Szef finansów Elektroników zapowiada, że tegoroczny Battlefield na naszych maszynach pojawi się w październiku tego roku. Jak długo poczekamy na oficjalny trailer?

Jestem pewien, że nikt zawału na tą wiadomość nie dostał, jesień zawsze była czasem, kiedy na rynek trafiają wielkie tytuły, a seria Battlefield bezsprzecznie do nich należy. Informacje o październikowej premierze pochodzą z rozmowy szefa finansów EA Blake'a Jorgensena z gazetą Wall Street Journal:

Nadal tajemnicą pozostaje umiejscowienie przez DICE akcji gry. Różne plotki krążą po sieci, ale wśród graczy dominuje przekonanie, że seria wróci do swoich drugowojennych korzeni. Nie zostało to nigdzie potwierdzone przez dewelopera, więc na ten moment nic konkretnego nie wiadomo. Kiedy w takim razie możmy spodziewać się trailera? Skoro premiera w październiku, to naturalnym miejscem prezentacji wydaje się EA Play, które odbywa się w niemal tym samym czasie co E3.

To właściwie tyle w kwestii Battlefielda anno domini 2018, ale Jorgensen nie tylko o BFie mówił. W tej samej rozmowie potwierdza to o czym mówiono co najmniej od tygodnia: Anthem nie pojawi się na rynku w tym roku, a w pierwszym kwartale 2019. Firma oficjalne zaprzecza plotkom jakoby BioWare miało nie zdążyć z produkcją na jesienną premierę, a przeniesienie Anthem na początek przyszłego roku wiąże się z chęcią większego wyeksponowania tytułu.

Od razu nasuwa się analogia do Titanfalla 2, który zaginął ze swoją premierą gdzieś pomiędzy Battlefieldem I, a Call of Duty: WWII. Jeśli podobny los spotkałby Anthem, to jeśli wierzyć plotkom, EA jest gotowe do całkowitego zamknięcia zasłużonego BioWare

Czas na powrót do korzeni?

[źródło: twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze