Jeden twitt, by móc głaskać pieski!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 10 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Twitter w Polsce nie jest tak popularny, jak w Stanach Zjednoczonych czy Japonii. No, nie licząc oczywiście rodzimych polityków oraz branży growej. Nie zmienia to jednak faktu, że to całkiem potężne narzędzie do komunikacji. Lub wymuszania na deweloperach wprowadzania bardzo ważnych funkcji w grach.

Enter the Gungeon to roguelite bullet-hell w którym będziecie tańczyć pomiędzy pociskami, sami zasypując falą kul przeciwników. Towarzyszyć Wam w Waszych wojażach może pies, który wyszuka przedmioty, a nawet znajdzie mimika w skrzyni. To akurat niezwykle istotne, bo jak sami wiecie, mimiki wszędzie są niezwykle upierdliwe. Liczycie na intratny loot, a tu niespodzianka – skrzynia miała zęby i odgryzła Wam kończynę. Dlatego takie psie szczekanie może Was uchronić przed tym okrutnym losem.

W grach stosunkowo rzadko jednak mamy możliwość doceniania czworonogów za ich poświęcenie. Chlubnym wyjątkiem jest tutaj seria Far Cry, do której niedawno dołączył również Enter the Gungeon. Tak, można tam już głaskać swojego pupilka, a wszystko dzięki pewnemu kontu na Twitterze.

Can You Pet the Dog?, bo tak się nazywa konto, kataloguje gry wideo, w których można pieścić psy i daje znać swoim czytelnikom, w których produkcjach ta funkcja jest dostępna, a w których nie. Równocześnie zadaje odpowiednie pytania na Twitterach tytułów, w których najlepsi przyjaciele człowieka są dostępni, ale nie można ich głaskać.

Ofiarą Can You Pet the Dog? stało się konto Enter the Gungeon, gdzie nasz bohater wprost napisał: ”You cannot pet the dog in Enter the Gungeon”. Taka zaczepka mogła pozostać bez odzewu, ale CEO ekipy New Blood Interactive postanowił odpowiedzieć. Oznaczył designera gry, Dave’a Crooksa, który krótko odpisał: ”Hold my beer”. Więcej nie trzeba było dodawać.

W miniony piątek Enter the Gungeon otrzymało finałową aktualizację zawartości o nazwie A Farewell to Arms. Dostaliśmy nowe bronie i przedmioty, sekretne poziomy, bossów oraz nowe postacie. Do tego wszystkiego pojawiła się możliwość głaskania psa.

Can You Pet the Dog? zdecydowanie jest bohaterem, którego potrzebujemy, ale na którego nie zasługujemy. Może dzięki niemu uda się pogłaskać pewnego pieska w Dark Souls :).

[Źródło: Twitter]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze