Japońska szkoła YouTuberów

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Sierpień 2017
  • Komentuj 2

Młodzi japończycy już teraz mogą chodzić na lekcje, z których dowiedzą się jak zostać dobrym YouTuberem. Szykuje się nowy trend?

Kiedyś dzieciaki chciały zostać strażakami, policjantami, pilotami czy lekarzami. Zdarzało się kilku przyszłych piłkarzy i gwiazd rocka. Jednak od momentu, w którym to YouTube stał się głównym miejscem przesiadywania dzieciaków w sieci,duża część młodych ludzi marzy o karierze w internetowej rozrywce.

Bycie YouTuberem wymaga specjlistycznego zestawu umiejętności

Według badań przeprowadzonych przez Sony Life na grupie 1000 japońskich uczniów w różnym wieku trzecią najpopularniejszą karierą wśród chłopców jest właśnie kariera YouTubera. Na drugim miejscu jest pozycja inżyniera, a najchętniej wybieranym zawodem został... twórca gier.

Japońska firma Fulma wyszła tym oczekiwaniom naprzeciw i stworzyć dla najmłodszych specjalnie szkolenia uczące ich jak odpowiednio przedstawiać produkty i uczyć tego co dla potencjalnego widza jest najważniejsze. Zajęcia obejmują też naukę energicznego reagowania na konkretne sytuacje. Do tego dochodzą jeszcze zajęcia z pracą z kamerą, podstawy montażu wideo oraz programowania. Mówiąc inaczej - wygląda na to, że w Japonii YouTuberów niedługo zacznie się produkować taśmowo. 

W przyszłości czeka nas więcej postaci jak stworzony przez komika Daimaou Kosaka ''piosenkarz'' Pikotaro?

Organizatorzy szkolenia odpierają te zarzuty twierdząc, że bycie YouTuberem to coś więcej niż tylko gadanie przed kamerą. To także umiejętność odpowiedniego przygotowania się do materiału (research), radzenia sobie ze stresem i nabywania pewności siebie. Japońskie ministerstwo odpowiedzialne za edukację myśli bardzo konkretnie o wprowadzeniu niektórych YouTuberskich kursów (głównie programowanie) do normalnych szkół.

Jedne zajęcia trwają dwie godziny i w przeliczeniu kosztują około 120 złotych. Wiadomo, że z punktu widzenia Europejczyków Japonia to nieco szurnięty kraj, ale akurat ta moda ma szansę trafić na Zachodnie grunty. Pozostaje czekać na pierwszą szkołę YouTuberstwa? A jeśli tak to kiedy?

[źrodło: kotaku.comgrapee.jp]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze