Isohunt musi oddać 50 mln

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Lipiec 2016
  • Komentuj 0

''Wolność w przepływie informacji'', ale czy tylko o to chodziło?

''Wolność w przepływie informacji'', ale czy tylko o to chodziło?

Gary Fung, założyciel popularnej strony z torrentami isoHunt, po kilkunastu latach procesowania się, zgodził się wypłacić przemysłowi muzycznemu 50 milionów dolarów rekompensaty. Tym samym zamyka ostatecznie epizod pozwów i rozpraw sądowych w swoim życiu. W 2013 roku isoHunt zniknął z sieci na dobre. Strona została zdjęta po tym jak Motion Picture Association of America (MPAA), coś jak nasz ZAiKS, wytoczyła ciężkie prawnicze działa co zmusiło Funga do zapłaty 110 milionów dolarów odszkodowania i zamknięcia strony. Druga sprawa, której finał oznacza koniec wszystkich sądowych batalii dla Funga, dotyczyła kanadyjskiego Canadian Recording Industry Association (CRIA), teraz zwanego Music Canada. Sprawa zakończyła się ugodą, a Fung musi jeszcze przelać na konto organizacji 50 milionów dolarów amerykańskich (66 mln kanadyjskich) i może spokojnie zająć się swoimi sprawami. ''Po długich dziesięciu latach z radością ogłaszam, że to koniec z historią isoHunt i pozwami'' mówi na swoim blogu Fung. ''Chciałbym pogratulować zarówno Hollywood jak CRIA ich zwycięstwa'' dodaje ironicznie i wspomina zaraz o sumie 160 milionów dolarów na jaką opiewały oba pozwy.

Fung cieszy się, że Wasze dane są bezpieczne

Fung cieszy się, że Wasze dane są bezpieczne

To z czego Fung wydaje się bardzo dumny to to, że ochronił dane osobowe tysięcy użytkowników swojej strony. ''Mogę z dumą ogłosić, że dotrzymałem słowa dotyczącego prywatności. Wszystkim użytkownikom isoHunt chcę powiedzieć, że macie moje najszczersze wyrazy podziękowania za Wasze ciągłe wsparcie''. Dlaczego ochrona danych była tak ważna dla Funga? W swoim poście wspomina, że dzięki temu udało mu się ocalić internautów przed podobnymi konsekwencjami z jakimi on sam musiał się zmierzyć. Czym Fung zajmie się na emeryturze? Na pewno nie wydawaniem pieniędzy, bo te prawie wszystkie stracił. Fung chciałby, żebyście zaczęli testować jego aplikację ''App to Automate Googling”, która ma sprawić, że wyszukiwanie informacji na komórkach będzie znacznie prostsze niż do tej pory. [źródło: bbc.com, medium.com, torrentfreak.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze