IEM 2019 - Kto wygrał turniej Dota 2?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 25 Luty 2019
  • Komentuj 1

Esportowe emocje na Intel Extreme Masters już się rozpoczęły. Za nami pierwszy turniej ESL One. Zobaczcie, kto wygrał w turnieju Dota 2 i zgarnął nagrodę główną!

Niekwestionowanym zwycięzcą turnieju Doty 2 okazał się amerykański zespół Team Secret, którego jednym z zawodników jest nasz rodak, Michał ''Nisha'' Jankowski. Wygrany zespół pokonał trzeci raz rosyjską drużynę Gambit Esports, która zajęła drugie miejsce. Za zwycięstwo zawodnicy najlepszego zespołu zgarnęli 125 tysięcy dolarów, a pokonana w finale drużyna otrzymała 65 tysięcy dolarów. Trzecie miejsce na podium zajął team OG, zgarniając 35k, w dolarach oczywiście.

Trzeba przyznać, że liderzy finałów zapewnili sobie ugruntowaną pozycję, wygrywając z Gambit Esport 3 do 0. Dodatkowo pokonali ich wcześniej dwukrotnie w trakcie rozgrywej pół i ćwierćfinałowych.

Uhonorowanie zwycięzców odbyło się w bardzo widowiskowy sposób, a oprócz wielkiego pucharu dla zespołu pojawiła się dodatkowa nagroda dla zawodnika grającego w supporcie, Ludwiga ''zai'' Wahlberga, który otrzymał Mercedesa i tytuł MVP (Most Valuable Player) gry.

Zwycięstwo to powinno nas cieszyć tym bardziej, że kontynuuje szczęśliwą passę Nishy w Team Secret. Wygrali do tej pory wspólnie już kilka turniejów, co dla 18-latka jest początkiem dynamicznej kariery w esporcie.

[Źródła:vpesports.com, cybersport.pl]

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze