Historia Polskich Gier #27

  • Autor: Michał Hawełka
  • Opublikowano: 21 Listopad 2017
  • Komentuj 1

W historii polskich gier długo przyszło nam czekać na horror z prawdziwego zdarzenia. Ale jak pojawił się pierwszy - kolejne wyrastały jak grzyby po deszczu.

Horrorem dla polskich twórców gier zawsze było straszenie graczy. Przez kilkanaście lat istnienia rodzimego gamedevu nie powstał żaden warty zapamiętania dreszczowiec. Aż pojawił się Kholat. Gra budująca niesamowite napięcie tajemniczą historią rozgrywającą się w zaśnieżonych górach. A potem przyszedł czas na Layers of Fear - psychologiczną wędrówkę przez umysł szalonego artysty. Obie te produkcje zapoczątkowały nurt “horrorowy” na polskim rynku gier wideo.

Jak zawsze zapraszam Was na film kanału Polskie Gry Wideo poświęcony obu wspomnianym wyżej tytułom:

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze