Heaven's Vault już za 10 dni

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 06 Kwiecień 2019
  • Komentuj 1

Ostatnio coraz głośniej robi się o nowym projekcie inkle Ltd. Heaven's Vault. Bardzo ciekawa pod względem artystycznym gra o pani archeolog w alternatywnym świecie, będzie miała premierę już za 10 dni. Warto więc rzucić okiem na dłuższy gameplay, który pokazuje nie tylko sporo mechanik, ale i sposób rozwiązywania zagadek.

Na filmie widać, że twórcy postawili na zupełnie inny typ kobiety. Aliya Elasra i jej metody w niczym nie przypominają Lary Croft, a archeologia tutaj przyjmuje mniej bojowe kształty. Skupimy się raczej na szukaniu ścieżek i analizowaniu starożytnych języków, niż wyrzynaniu wrogów i spektakularnych wspinaczkach. Aliya musi podejmować decyzje nawet tak błache, jak to czy da radę przeskoczyć dziurę w podłodze, i chociaż odwagi jej nie brakuje, to zdrowego rozsądku również.

Na początku kwietnia Inkle pokazało portalowi Game Informer nowy kawałek rozgrywki. Chociaż wciąż wygląda całkiem ciekawie, to po obejrzeniu kilku nachodzi mnie jedno nurtujące pytanie. Czy gra nie będzie po prostu nudna? Do tej pory zobaczyliśmy te same elementy rozgrywki, ale w innych zagadkach. Na ile taki model gry będzie przyciągający dla graczy?

Jak Wam się podoba Heaven's Vault? Przypadło Wam do gustu dzięki spokojnemu gameplayowi i specyficznej grafice, czy raczej nie trafia do Was nowe dzieło Inkle?

Premiera już 16 kwietnia na Steam oraz PS4, a później zostanie wydana również na Mac i iOS. Cena niestety wciąż nie jest znana.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze