Heaven's Vault - story trailer

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 24 Styczeń 2019
  • Komentuj 0

Twórcy 80 Days z inkle Ltd zapraszają na historyczną wycieczkę po starożytnych krainach. Podróż planowana jest na wiosnę tego roku, a Waszą przewodniczką będzie pani archeolog Aliya Elasra, która w towarzystwie robota-pomocnika przeciągnie Was przez zapomniane dzieje cywilizacji. Tyle tylko, że nie naszej, bo zbadamy tajemniczą Nebulę!

Cicha, dostojna przygodówka, takiego dzieła spodziewać się możemy po Heaven's Vault. Bardzo ciekawie prezentują się mechaniki rozszyfrowywania hieroglifów, widać, że Elasra będzie podejmować wiążące decyzje i błądzić między wskazówkami. Dobrze zaprojektowana historia może dostarczyć dużo radości, niestety mało dynamiczna gra może również szybko znudzić powtarzalnością zagadek. Mam oczywiście nadzieję, że tak się nie stanie.

Kreska jest bardzo przyjemna i pasuje do klimatu gry, jednak na pierwszy rzut oka nie wszystkim się spodoba. Do mnie trafia taka melancholijna, pastelowa otoczka.

Twórcy uprzedzają również, że to co odkryjemy z przeszłości może aktywnie wpływać na teraźniejszość. Jednak te kropki, które połączymy i historia, którą poskładamy, wcale nie musi okazać się prawdą. Czy jednak zgłębimy prawdziwe losy Nebulskich krain, czy poznamy jedynie półprawdę, przygoda szykuje się przednia!

Gra pojawi się w okolicach maja na PC, PS4 oraz iOS. Wersja na Androida została anulowana.

[Źródła: store.steampowered.compcgamer.cominklestudios.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze