Hashimoto odchodzi z Platinum Games

  • Autor: Bartek Witoszka
  • Opublikowano: 18 Luty 2019
  • Komentuj 0

Kilka dni temu Yusuke Hashimoto opublikował wpis na swoim Twitterze, z którego wynika, że odchodzi z Platinum Games, w którym pracował od 2007 roku, czyli od początku założenia studia.

Informacja o odejściu jest o tyle dziwna, że podczas Nintendo Direct, które odbyło się 13 lutego, wydawca zapewniał, że Platinum Games pracuje zarówno nad Bayonettą 3, jak i innym slasherem, Astral Chain. Ten drugi tytuł to nowy projekt Yoko Taro, który po komercyjnym sukcesie, jakim okazał się Nier: Automata znów powraca do nas z czymś totalnie szalonym. Mimo że bardzo czekam na premierę “Astralnego Łańcucha”, to jednak nie o nim dzisiaj.

Dzień po konferencji Nintendo, na Twitterze Yusuke Hashimoto pojawiła się informacja, że pracę w Platinum Games zakończył już 31 stycznia. Dotychczas wszyscy uważali, że producent pierwszej i reżyser drugiej Bayonetty intensywnie pracuje nad częścią trzecią, którą zapowiedziano podczas The Game Awards… w 2017 roku. Nie wiadomo jaką rolę Hashimoto pełnił przy tworzeniu Bayonetty 3, ale skoro miał realny wpływ na kształt dwóch poprzednich części, to z czystym sumieniem można założyć, że był on kluczowy członkiem zespołu.

 

Po dwóch latach od oficjalnej zapowiedzi Bayonetty 3 dalej nie znamy przybliżonej daty premiery ani w ogóle zarysu samej gry. Nie będzie ona raczej odbiegać od standardów serii (co bardzo mnie cieszy), ale nie obraziłbym się za jakieś materiały z rozgrywki lub w ogóle jakiekolwiek informacje, które będą bardziej konkretne od: “Prace posuwają się naprzód”. Nintendo nie komentuje na razie całej sprawy i nie wiemy, czy i jak odejście wieloletniego pracownika studia wpłynie również na drugi projekt, o którym wspomniałem wcześniej.

 

[Źródła: Twitter, NintendoSwitch.pl, IMDb.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze