Gotowi na papierowe RPG w świecie Władcy Pierścieni?

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 03 Marzec 2021
  • Komentuj 0

Na łamach Ja, Rock Kamila kilkukrotnie pisała materiały związane z sesjami RPG ( a dokładniej Marek Wdowczyk prowadził serię Opowieści Mistrza Gry). Sam jestem uczestnikiem tego typu zabawy i serdecznie polecam każdemu. O dziwo w dobie pandemii nie ma z tym żadnego problemu. W Sieci nie brakuje odpowiednik narzędzi do zabawy, jak np. Roll20, a do tego wystarczą kamerki oraz komunikator głosowy i można grać! Ja wiem, że to nie to samo, co bezpośredni kontakt, ale na bezrybiu…

Sesja RPG w świecie Władcy Pierścieni? Śródziemie czeka!

Skoro przy temacie sesji RPG jesteśmy to nie sposób nie wspomnieć o hicie na Kickstarterze. Ufundowany tam został The One Ring, czyli papierowy system RPG oparty o oficjalną licencję uniwersum Władcy Pierścieni, ale również Hobbita. W chwili pisania zebrano już  ponad 6 milionów i 300 tysięcy złotych. Twórcy potrzebowali jedynie 44 tysięcy złotych, więc mówimy tutaj o ogromnym sukcesie! Co ciekawe, sam Kickstarter został ufundowany w… 4 minuty!

Udało się odblokować prawie wszystkie cele. Zabrakło ostatniego, czyli trybu solo i nie wiadomo, czy uda się zebrać odpowiednią kwotę. Tak czy siak The One Ring okazał się sukcesem i co ciekawe, system zostanie przełożony na język polski pod nazwą Jedyny Pierścień: Władca Pierścieni – Gra fabularna.

Warto dodać, że jest to nowa edycja systemu, bowiem oryginał pojawił się w 2011 roku i wydany został przez Cubicle7. Za nową odsłonę odpowiada Free League Publishing, które potwierdziło kompatybilność ich wydania z oryginałem. Nowa edycja zaoferować ma uproszczone i poprawione zasady, ale także odświeżoną wersję graficzną podręcznika do gry.

Cóż mogę dodać? To świetna wiadomość dla fanów sesji RPG i Władcy Pierścienia! Śródziemie czeka!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze