Dark Souls: Remastered powstaje w Polsce

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Styczeń 2018
  • Komentuj 2

W zeszłym tygodniu gruchnęła wiadomość, że w maju na rynku pojawi się remaster pierwszego Dark Souls z 2011 roku. Teraz wiemy, że za odświeżenie gry będzie odpowiadało polskie studio QLOC.

Na remastera ucieszyli się wszyscy fani Dark Souls, zwłaszcza że odświeżona wersja zaoferuje najnowsze rozwiązania pod względem możliwości graficznych (granie w 4K i 60 FPSach) jednocześnie nie ingerując za bardzo, a właściwie to w ogóle, w samą grę. Remaster będzie więc tylko, czy raczej aż, znacznie odświeżoną wersją gry. A nie, przepraszam, wróć! Remasterowany multiplayer pomieści sześciu graczy na raz.

Największym zaskoczeniem jest jednak studio, które Dark Souls odświeży. Wydawałoby się, że zleceniem zajmie się oryginalny twórca gry czyli studio From Software. Tymczasem wydawca, Bandai Namco, do remastera zatrudnia studio z dalekiego kraju nad Wisłą - QLOC. Wcześniej o nich nie słyszeliście? W takim razie zapraszam na ich stronę, z której dowiecie się, że studio zajmuje się głównie tworzeniem portów i lokalizacji, a na swoim koncie ma już kilka zremasterowanych gier.

Przykłady? Resident Evil 4 Ultimate HD, Mortal Kombat XL i Dragon Ball: Xenoverse na PC czy DmC: Devil May Cry Definitive Edition na PlayStation 4 i Xbox One to tylko niektóre z projektów znajdujące się w portfolio QLOC. Jak widzicie na pewno nie można ich nazwać debiutantami, a ilość i jakość wykonanej pracy sprawia, że fani Dark Souls na majowego remastera mogą czekać ze spokojem. 

Dark Souls: Remastered pojawi się nie tylko na PS4, Xboxie One i PC, ale także po raz pierwszy w historii trafi na konsolę przenośną. W tym wypadku chodzi oczywiscie o Switcha, ale portem na konsolę Switcha zajmie się inne studio. 

Gotowi na powrót pierwszego Dark Souls?

[źródło: twitter.com, q-loc.comdarksouls.jp]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze