Gorogoa - statyczne piękno

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 05 Grudzień 2017
  • Komentuj 1

Gorogoa, za której wydanie odpowiedzialne jest studio Annapurna Interactive, będzie grą opartą o łamigłówki i puzzle, ale pozbawioną animacji znanych z gier akcji. Zamiast tego musimy tworzyć historię dopasowując ilustracje na planszy i rozwiązując w ten sposób zagadki. Ekran gry składa się z czterech ilustracji, które łączy wspólny motyw. Zadaniem gracza jest odnalezienie go, co skutkuje ożywieniem sceny i popchnięciem historii do przodu. Gra ma być pełna mistycyzmu i odniesień do symboli religijnych.

Gorogoa pojawi się 14. grudnia na PC oraz iOS. Niedawno do sieci trafił trailer, który możecie obejrzeć poniżej. Widać na nim dobrze, na czym tak naprawdę będzie polegała rozgrywka:

Co odróżnia tę grę od nie tak znowu wielu produkcji typu puzzle na rynku? Otóż, wszystkie plansze są ręcznie rysowane. Ich twórca, Jason Roberts, odpowiedzialny też za kod gry, spędził sporo czasu tworząc ich całe tysiące. 

Zobaczcie zresztą przykładowe plansze - są naprawdę piękne. Gdyby były bardziej odjechane, kojarzyłyby mi się z popularną planszówką Dixit. Na szczęście (a może niestety?), są nieco bardziej rzeczywiste. Wspólnym elementem obu gier ma być abstrakcyjny klimat.

Gorogoa jest pozycją obowiązkową dla wszystkich, którzy szukają ciekawej rozrywki w nietuzinkowej oprawie. Ja na pewno się nią zainteresuję :-)

[źródło: gorogoa.com, gameguru.ru]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze