Godzina z Cywilizacją 6

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 04 Sierpień 2016
  • Komentuj 4
W tym roku lepszej strategii chyba nie będzie. Sid Meier's Civilization VI doczekało się długiego fragmentu z rozgrywki i potwierdzenia, że to Ned Star... to znaczy Sean Bean będzie jej narratorem! Pożeracz czasu, gra która wymyśliła ''syndrom jeszcze jednej tury'' i chyba najbardziej znana strategia 4X (eXplore, eXpand, eXploit, eXterminate) już wczesnej jesieni doczeka się szóstej odsłony. Twórcy od pewnego czasu karmią nas filmikami przedstawiającymi cywilizacje, którymi zagramy, a teraz trafił do nas film z niemal godzinnym fragmentem rozgrywki. ''Szóstka'' wprowadzi niemało zmian względem i tak świetnej ''piątki'' (przynajmniej kiedy zainstalowało się wszystkie dodatki). Największą nowością będą zmiany w budowaniu i rozwoju miast, które będzie można rozbudować poza jedno pole. Nareszcie będzie też można łączyć kilka jednostek w jedną i tym sposobem wydawać rozkazy przemarszu czy ataku. Oznacza to, że przemieszczanie większej ilości jednostek nie będzie już tak czasochłonne - wydamy jeden rozkaz dla całego zgrupowania, a nie jak w przypadku poprzedników tylko dla pojedynczej jednostki.

Grafika też się nieco zmieni. Będzie bardziej kreskówkowo

Grafika też się nieco zmieni. Będzie bardziej kreskówkowo

Zmiany dotkną także systemu dyplomacji i szpiegowania, który będzie miał znacznie większe znaczenie dla osiągnięcia zwycięstwa niż to miało do tej pory. No i w końcu drzewko technologiczne - to jakiego typu cywilizacją jesteśmy, na jaki typ rozwoju stawiamy i to gdzie znajduje się nasze miasto, będzie wpływało na szybkość wynajdowania nowych technologii. Mówiąc o technologiach nie sposób nie wspomnieć o Seanie Beanie, aktorze znanym między innymi z Władcy Pierścieni czy serialu Gra o Tron i tego, że grana przez niego postać rzadko kiedy żyje na tyle długo, żeby zobaczyć napisy końcowe. To właśnie jego głos usłyszymy w tle podczas rozwoju technologii naszej cywilizacji:
Na górze mieliście okazję zobaczyć dłuższy film o grze oczami branżowych dziennikarzy z serwisu Polygon, a jak mówią i co pokazują na temat szóstej Civki twórcy z Firaxis?
Szósta część gry ma pokazać się 21 października i przyznam, że będę miał spory kłopot: tego samego dnia planowana jest premiera Battlefielda I. Jasne, że gry nic nie łączy, ale gracze będą musieli wybierać: albo najnowsza strategia, albo najnowszy FPS. Na co Wy postawicie? [źródło: pcgamer.com, polygon.com, gamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze