God of War także u Majów i Egipcjan?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Styczeń 2018
  • Komentuj 1

Tegoroczny God of War będzie pierwszą wycieczką Kratosa poza mitologię grecką. Jeśli eksperyment się powiedzie, to możliwe że Boga Wojny zobaczymy także w świecie egipskich i majańskich bogów.

Jeszcze w tym roku trafimy na daleką północ

Nordyckie przygody Kratosa rozpalają wyobraźnię, w końcu nasz ukochany zabójca bogów będzie miał okazję pozbawić życia takie postacie jak przebiegłego Lokiego, wilczego Fenrira czy Odyna. Prawdopodobnie. Jeśli jednak zerknąć na rozmowę jaką Cory Barlog, jeden z bossów w studiu Sony Santa Monica, przeprowadził z Game Informerem, to powoli możemy myśleć o tym gdzie Kratos trafi kiedy ze skandynawskich bogów nie będzie co zbierać. Zobaczcie:

Greckie gry to była grecka epoka God of War. Kolejnym systemem mitologicznych wierzeń jest nordycka epoka God of War. Ale możliwe, że dalej pójdziemy w Egipską epokę, potem w epokę Majów i tak dalej i tak dalej.

Dlaczego Sony w ogóle zdecydowało się wyciągnąć Kratosa z Grecji? Chodzi o różnorodność i poszerzenie grona odbiorców. Barlog twierdzi, że mimo sporej popularności God of War rozpoznawalność marki nie stoi na tak wysokim poziomie jak w przypadku serii Uncharted i Assassin's Creed. Jednym ze sposobów ma być rzucanie Ducha Sparty w nowe światy, a tegoroczna nordycka część to dopiero pierwszy krok w kierunku przyciągnięcia nowych fanów do serii. Zdaniem szefowej Sony Santa Monica Shannon Studstill, po premierze God of War: Wstąpienie seria zaczęła znikać graczom z radarów. 

Stało się dla mnie oczywiste, że nie wykorzystujemy pełnego potencjału serii. Gra się zestarzała. Historia Kratosa będącego hardcore'owym wymiataczem sprawiła, ze ludzie zaczęli zadawać pytania: co dalej? Miałam wrażenie, że jeśli chcemy odrodzenia serii, to bardzo dużo rzeczy musimy zmienić.

Z jasnych powodów jest jeszcze za szybko, żeby ekscytować się majańskim czy egipskim God of War skoro ciągle czekamy na premierę nordyckiej części przygód Kratosa. Ale wiecie co? Chrzanić Majów i Egipcjan, niech Kratos spróbuje swoich sił z Perunem, Swarogiem czy eee... Marzanną!

Na razie Egipcjanie i Majowie, później czas na Słowian?

[źródlo: gameinformer.comgamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze