Glitchpunk to polskie cyberpunkowe GTA 2

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 30 Styczeń 2021
  • Komentuj 0

Odnoszę wrażenie, że Glitchpunk miało nazywać się inaczej. Twórcy robili swoje cyberpunkowe GTA 2, aż tu nagle wyszedł Cyberpunk 2077 i wyglądał, jak wyglądał. Ktoś w zarządzie uznał pewnie, że dobrym chwytem marketingowym będzie zmiana nazwy projektu na Glitchpunk. I wiecie co? Jeśli tak w rzeczywistości było, to trafiono w dziesiątkę. Nie mam pojęcia, czy ta gra miała nazywać się tak od początku, czy ktoś w ostatniej chwili na to wpadł. Jest świetna, chwytliwa i pasujące. Niemniej pewnie chcielibyście dowiedzieć się o niej coś więcej, a niekoniecznie czytać o moich zachwytach nad nazwą, prawda?

Polska cyberpunkiem stoi – przed Wami Glitchpunk!

Polskie studio Dark Lord i wydawca Daedalic Entertainment ogłaszają Glitchpunk – grę akcji o cyberpunkowej tematyce, w oldskulowym klimacie GTA 2. W pierwsze demo będzie można zagrać podczas Festiwalu Gier na Steamie w dniach 3-9 lutego.

Gracz wcieli się w rolę wadliwego androida, który walczy z własnym programowaniem i rzuca wyzwanie tyrańskim rządom i megakorporacjom w dystopijnej przyszłości. Będzie musiał wytyczyć własną ścieżkę, odwiedzając nękane narkotykowymi gangami, agresywną policją i nieodpowiedzialnymi kierowcami miasta.

Wszystko to sprawia, że każda misja staje się kompletnie nieprzewidywalna. Do walki z wrogami służą nie tylko bronie do walki wręcz i dalekiego zasięgu, ale także kradzione auta i najnowsze technologie, którymi można ulepszyć własne ciało. Jednak Glitchpunk to nie tylko wybuchowa akcja – to także opowieść o transhumanizmie, ksenofobii i religii. Android może wpływać na otaczający go świat, nawiązywać nowe przyjaźnie, walczyć z większą liczbą wrogów, niż może zliczyć – a nawet znaleźć miłość.

Glitchpunk wejdzie we fazę wczesnego dostępu na Steamie w pierwszej połowie 2021 r.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze