From Russia with news #10

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 07 Styczeń 2018
  • Komentuj 3

Co wydarzyło się na Wschodzie podczas ostatnich paru tygodni? Ano, podobnie jak u nas - przygotowania do Nowego Roku  i Świąt Bożego Narodzenia (które w kościele prawosławnym miały miejsce wczoraj) nieco odwlekły w czasie wszystkie premiery i co ciekawsze wiadomości.

O czym warto wspomnieć?

  1. Switch stworzył reklamę w rosyjskich klimatach.
  2. Rosyjski cosplay angażuje się w życzenia świąteczne.
  3. Powstaje film dokumentalny o Dendim.
  4. Trwają pracę nad ciekawą rosyjską grą - Mora.

 

1. Rosjanom podoba się nowa reklama Nintendo Switch dedykowana na rynek rosyjski. Dotyczy ona wprawdzie konkretnie gry  Super Mario Odyssey, ale myślę, że można odnieść ją również do konsoli.

Spot jest nieco zabawny, nostalgiczny (ah, te dywany na ścianach!), ale daleki od wyśmiewania przywar Rosjan. Znajdziemy w nim sporo bardzo ciekawych jelementów. Badzo jestem ciekawa, jak wyglądałaby taka reklama stworzona dla Polski.

Reklamę możecie obejrzeć tutaj:

2. Podoba mi się, że w świecie pełnym konkurencji cosplay potrafi zewrzeć szyki i stworzyć coś razem. Oto grupa rosyjskich cosplayerów związanych z uniwersum LoL nagrała film z życzeniami bożonarodzeniowymi. Film znalazł się na oficjalnej stronie League of Legends, a Wy możecie obejrzeć go też tutaj:

3. Studio Natus Vincere nakręciło film dokumentalny o legendarnym e-sportowcu Danile "Dendi" Iszutinie. Film przedstawia sylwetkę gracza w trakcie współpracy z Na'Vi, jego wzloty i upadki oraz to, jak radzi sobie z popularnością. 

4. Rosyjskie studio Ice-Pick Lodge pracuje nad grą Mora. W związku z rozliczeniem 2017 roku pokazało, co do tej pory udało im się opracować. Jest szansa, że jeszcze w tym roku zagramy w Morę. Gra traktować będzie o mieście, w którym panuje epidemia dżumy. Ma stawiać gracza przed trudnymi decyzjami i trzymać w ciągłym napięciu.

To by było na tyle! Jak tylko pojawią się jakieś ciekawostki z Rosji, dam Wam znać.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze