From Russia with news #6

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 17 Listopad 2017
  • Komentuj 1

Tym razem u Rosjan ubogo w newsy typowo rosyjskie. Miałam wrażenie, że wszyscy w Europie i Azji czytają te same serwisy. Ile można w różnych językach czytać o opcji zmiany fryzury Bayeka? Nie chcę się powtarzać za Adamem i wymieniać nominacje do tegorocznych Game Awards - zwłaszcza że nie ma tam ani jednej rosyjskiej gry. Coś tam się jednak w najwołżańskim kraju ciekawego dzieje.

  1. iPhone za 2,4 miliona rubli, bo czemu nie?
  2. Rosyjski thriller i straszna koperta
  3. Rosja na trzecim miejscu w Esports World Championship Busan 2017
  4. Rosyjski gracz zwycięzcą  Esports Industry Awards 2017
  5. Screeny z gry komputerowej użyte jako poważne zarzuty o współpracę z ISIS

1. iPhone za 2,4 miliona rubli, bo czemu nie?

Rosyjska firma Caviar, specjalizująca się w produkcji luksusowych smartfonów, pokazała swój najnowszy model iPhone X Russia Imperatorska Korona (iPhone X Russia Императорская Корона). Do stworzenia tego modelu użyto 344 brylantów i 13 rubinów z Jakucji.  Korpus telefonu ozdobiony jest dekoracyjną złotą siatką opatrzoną godłem z dwugłowym orłem oraz napisem Rosja (Россия).

Jeśli ktoś z Was poczuł się skuszony, to lepiej niech się pospieszy – smartfon w takim wydaniu wypuszczony będzie tylko w jednym egzemplarzu. Cena to 2,4 miliona rubli.

Poza tym w serii «Достояние России» znajdą się też modele iPhone X Russia Икра (Kawior) oraz Russia Жар-Птица (Żar-ptak), których cena będzie już, uff, niższa: kolejno 254 tysięcy rubli oraz 259 tys. rubli.


2. Rosyjski thriller i straszna koperta

Dobra, zejdźmy na ziemię, bo tam czeka już na nas... istny koszmar listonosza. Mam na myśli thriller rosyjskiej produkcji, kręcony przez studio RB Productions. Horror zatytułowany jest Koperta («Конверт»). Rzecz dotyczy tajemniczej koperty, którą musi dostarczyć główny bohater. Jak się domyślacie, przeklęty przedmiot ściąga na posłańca fatum. Fabuła osadzona wokół jednego niepozornego przedmiotu? Czemu nie… zobaczcie trailer:


3. Rosja na trzecim miejscu w Esports World Championship Busan 2017

W miniony weekend w południowokoreańskim mieście Busan zakończyły się mistrzostwa organizowane przez Międzynarodową Federację E-sportu. Esports World Championship Busan 2017, bo o nich mowa, obejmowały trzy dziedziny: Counter-Strike:GO, League of Legends oraz Tekken 7.

Każdy z krajów, który brał udział w turnieju, musiał wystawić drużyny we wszystkich trzech kategoriach. Wygrywał ten kraj, kto dostał najwięcej punktów łącznie ze wszystkich dyscyplin – ów system przypomina Igrzyska Olimpijskie. W tym roku wygrała Korea Południowa (swoją drogą, drugi rok z rzędu). Rosja zajęła trzecie miejsce, ale za to dostali najwięcej punktów w kategorii CS:GO (w turnieju brała udział drużyna forZe).


4. Rosyjski gracz zwycięzcą  Esports Industry Awards 2017

Brytyjska Esports Industry Awards 2017 ogłosiła listę zwycięzców. Wśród nich jest rosyjski gracz, Abaj Hobbit Chasenow, gracz kazachsko-rosyjskiej drużyny CS:GO, Gambit Esports. Został on nazwany najlepszym nowym graczem tego roku (Rookie of the Year 2017).


5. Screeny z gry komputerowej użyte jako poważne zarzuty o współpracę z ISIS

Ostatnim newsem na dziś jest oskarżenie Ministerstwa Obrony Rosji, które zostało wystosowane do rządu USA. Dotyczy ono domniemanej współpracy z ISIS. Amerykańskie siły powietrzne miały jakoby ubezpieczać konwój IS, a dowodem na to miały być zdjęcia wykonane przez rosyjskiego drona, które w istocie okazały się być screenami z trailera gry komputerowej AC-130 Gunship Simulator.

Post na Facebooku zawierający screen i jego interpretację (bo na szczęście nie została uruchomiona oficjalna droga dyplomatyczna, uff...) został szybko wykasowany, ale w Internecie nic nie ginie. Pamiętajcie o tym, gdy przyjdzie Wam do głowy cokolwiek głupiego!

Mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu zaskoczę Was samymi miłymi wieściami - o nowych grach w klimatach syberyjskich rytuałów szamańskich, a może coś więcej o uniwersum S.T.A.L.K.E.R.? Do zobaczenia!


 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze