From Russia with news #9

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 11 Grudzień 2017
  • Komentuj 1

Zapraszam na garść ciekawostek z Rosji oraz z Dalekiego Wschodu (ponieważ Rosjanie często piszą o Japonii i Chinach, ja również postanowiłam napomknąć czasami o tych rynkach). Tym razem przyjrzymy się:

  1. Grze w oryginalny sposób łączącej wątki DOOM-a i Wolfensteina (ale prawdziwym fanom radzę tego newsa opuścić;-).
  2. Przy jakich grach lubią spędzać czas rosyjscy piłkarze?
  3. Lemingom po japońsku.
  4. Kolejnemu festiwalowi gier i e-sportu w Rosji - ileż można?

1. Gra w oryginalny sposób łączy wątki DOOM-a i Wolfensteina

Czwartego grudnia na Steamie pojawiła się gra, w której główny bohater walczy z hordami płatków-nazistów. Akcja toczy się na Marsie (co jest nawiązaniem do DOOMa), a nazywa się to cudo Cornflakestein (co z kolei kojarzy się z Wolfensteinem).

Naszą bronią jest butla z mlekiem, która w okrutny sposób rozmiękcza płatki i robi z nich bezwolną papkę. Tak właśnie. Dodatkową ciekawostką związaną z grą jest domniemanie, jakoby twórcy gry "pożyczyli" pomysł na fabułę (FABUŁĘ?!) od youtubera Daniła Popierecznego, który dwa lata temu żartował sobie z opakowania popularnych w Rosji płatków śniadaniowych.

Wizerunek płatka przełamującego w pół ciemnobrązowy płatek zinterpretował jako rasistowski, obrazujący tyranię białych płatków nad czarnymi. Zostawię Wam jeszcze tylko screena z gry, a potem przejdę dalej, bo inaczej mózg mi się zlasuje:


2. Przy jakich grach lubią spędzać czas rosyjscy piłkarze?

To teraz coś mniej oderwanego od rzeczywistości. Serwis Mail.ru przeprowadził tydzień temu wywiad z napastnikiem rosyjskiej reprezentacji, Jewgienijem Markowem. Nie będę tu przytaczać całej rozmowy o tym, dlaczego lubi CS: GO, jaki ma komputer oraz za co ceni Uncharted.

Najciekawsza była jego uwaga na temat gry zespołowej. Okazuje się, że cała jego drużyna gra w CS i idzie im całkiem nieźle, głównie dlatego, że umiejętność gry zespołowej, którą nabyli podczas trenignów na boisku, znajduje bezpośrednie przełożenie na rozgrywki w sieci. Ciekawa jestem, w co lubi grać nasza reprezentacja? Jak myślicie?


3. Lemingi po japońsku

W Japonii powstaje gra pt. Humanity, której mechanika zbliżona jest do Lemingów. Zamiast nich jednak przyjdzie nam kierować rzekami (dosłownie) ludzi, ponadto poprzeczkę podnosi osadzenie gry w trójwymiarowej rzeczywistości. Twórcy ze studia tha ltd dodali też trochę czynników zwiększających poziom stresu - broń palną oraz ogólną skłonność do agresji. Trailer wygląda odrobinę przerażająco, zresztą oceńcie sami. Gra pojawi się w 2018 roku na PC.


4. Kolejnemy festiwal gier i e-sportu w Rosji

. W ten weekend odbywa się kolejna impreza poświęcona grom i e-sportowi w Rosji. U nas jesień jest porą na granie, a tam najwyraźniej nie ma takich podziałów. Opisywana przeze mnie impreza to Game Planet 2.0 i potrwa dwa dni. Będą podczas niej obecni twórcy indie, ale też większe studia jak np. Ubisoft, Softclub, IGM, Playstation, Deus VR oraz Буки. Nie zabraknie turniejów - tym razem gracze zmierzą się w PUBG. Sony Interactive Entertainment przywiezie m.in. Detroit: Become Human (ciekawa jestem, czy ten sam epizod, który był do ogrania podczas WGW?).

Obecna będzie również strefa komiksów. Równolegle z Game Planet odbędzie się festiwal cosplay AVA Expo, podczas którego będzie można zobaczyć najlepszych rosyjskich mistrzów "przebieranek". Festiwal właśnie się odbywa, więc podczas następnych Russian News opiszę Wam, co się na nim działo i wrzucę co ciekawsze fotki.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze