Folk+Rap Vol.2

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 30 Sierpień 2018
  • Komentuj 4

Jedna taka historia już była. Swego czasu Donatan zaprosił do współpracy Percivala. I chociaż z tej współpracy wylało się wiele jadu, a producent nie zapłacił muzykom, ani nie dotrzymał innych warunków umowy, to sława, jaką jego członkowie szybko odnieśli, pokazała ich szerszej publiczności. Zaraz potem zrekrutowano ich do prac nad Wiedźminem, a reszta jest już dobrze Wam znaną historią. Oprócz Percivala jest kilka innych zespołów i solo wykonawców muzyki folk w tym kraju. Zdecydowanie na drugim miejscu popularności jest Żywiołak, i to właśnie oni postarają się zatrzeć negatywne wrażenia, jakie pozostawiła po sobie współpraca Percivala z Donatanem w świecie folku i polskiego rapu.

O.S.T.R. i Żywiołak popełnili cover ludowego ''W moim ogródecku'' pochodzącego prawdopodobnie z Lubelszczyzny. Chociaż utwór apogeum popularności osiągnął w wykonaniu Rokiczanki, to wersja folko-raperska brzmi całkiem nieźle, a do tego powstała jako promka do DLC, wprowadzającego polskie czołgi i mapy do World of Tanks.

Co ciekawe utwór bazuje na całej ścieżce dźwiękowej z World of Tanks autorstwa Andriusa Klimka, Andreya Kulika oraz zespołu Żywiołak, czyli polskie akcenty zobaczymy nie tylko na mapach i w modelach, ale również usłyszymy z głośników i słuchawek.

Powyżej wstawię Wam również wykon Rokiczanki (pod którym fani WoT i O.S.T.R. już spamują swoje ''Kto od..."), oraz niżej niechlubne utwory Donatana i Percivala, które choć dobrze zrobione i przyjemne do słuchania, do tej pory odbijają się z niesmakiem wszystkim fanom (tym bardziej, że później narodziła się ''Cleo Słowianka" z tego wszystkiego). Mimo wszystko za Ostrego i Żywiołaka trzymam kciuki. Dobry kawałek, dobry teledysk, dobra inicjatywa i oby dobra współpraca. #DobreboPolskie!

Mój ulubiony kawałek z płyty Równonoc, Z Dziada-pradziada.

Cała płyta Równonoc

[Źódło: worldoftanks.eu]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze