Filmy od Ubisoftu

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 11 Lipiec 2014
  • Komentuj 10

2127046-169_gsnews_ubisoft_050813

Gry komputerowe stały się wielką inspiracją dla twórców filmów, w końcu miliony graczy na całym świecie są świetną fanowską bazą dla nowo powstających Hollywoodzkich produkcji. Jest to szczególnie prawdą jeśli mówimy o Ubisofcie, którego filmowe adaptacje gier są w zaawansowanym stadium produkcji.  I choć filmy na podstawie gier trzymają coraz wyższy poziom ( jeśli powołać się na przykład Riddicka), to Ubisoft woli dmuchać na zimne i dokładnie przygląda się kolejnym etapom produkcji filmów. ''Najlepszym sposobem na upewnienie się jakości jest kontrola tego co jest ważne w produkcji filmu'' napisał na Ubi Blogu Yves Guillemot CEO Ubisoftu. Dlatego szefostwo firmy ściśle współpracuje z producentami i reżyserami, tak aby ich filmy nie odstawały zbytnio od ich komputerowych pierwowzorów. ''Chodzi o scenariusz, obsadę i reżysera. I jeśli jesteś zdolny do negocjowania z twórcami filmu, upewniając się że rozumieją o co Ci chodzi, że widzą co jest istotne z punktu widzenia graczy - wtedy można stworzyć coś co dorówna wygórowanym oczekiwaniom naszych fanów'' dodał.

ac-fassbender

Kilka filmów na podstawie gier Ubisoftu znajduje się obecnie w fazie produkcji. Michael Fassbender zagra główną rolę w kinowej wersji Assassin's CreedTom Hardy (tego pana kojarzycie z roli Bane'a z najnowszego Batmana) wcieli się w Sama Fishera z gry Splinter Cell. Etatowy specjalista od wybuchów Michael Bay pracuje własnie nad Ghost Recon, które miałoby powstać dla studia Warner Bros. Ale to nie wszystko, filmy na podstawie Watch Dogs i Far Cry są w fazie wyszukiwania scenarzystów i aktorów. Szef Ubisoft Motion Pictures Jean-Julien Baronnet dodaje, że filmy te będą raczej osobnymi historiami, a nie zwykłymi adaptacjami gier.

HardySplinterCell

Ubisoft nie jest oczywiście jednym producentem gier, który przeniesie swoje produkcje na wielki ekran. W drodze są już filmy World of WarcraftResident EvilTomb Raider czy choćby Heavenly Sword. Wszystko wskazuje na to, że niedługo wszystkich graczy czeka prawdziwa uczta kinomana. I świetnie!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze