Filmowa Mulan w 2018

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 14 Październik 2016
  • Komentuj 1

Żeby tylko Disney nie miał takiej miny po premierze filmu...

Żeby tylko Disney nie miał takiej miny po premierze filmu...

Równo po dwudziestu latach ma trafić na ekrany odnowiona, aktorska wersja jednej z najbardziej lubianych bajek Disneya. Mulan pojawiła się w wersji animowanej w 1998, by zagościć w kulturze na dobre. Chińska piękność dołączy tym samym do realizowanej już "Pięknej i Bestii", oraz niedawno zapowiedzianego Króla Lwa. Wszystko przez sukces niedawno wypuszczonej Księgi Dżungli.

Count your lucky crickets! Live-action Mulan has just been confirmed:

Opublikowany przez Disney na 4 październik 2016
Widzowie są wierni i łatwo nie odpuszczają, więc gdy tylko zobaczyli wzmiankę o aktorskiej wersji Mulan złożyli petycję (100 tysięcy podpisów) o dobór chińskich aktorów. Egzotyczna Mulan grana przez białą kobietę raczej nie zyskałaby sympatii widzów, o czym przekonali się twórcy Ghost in the Shell, którzy umieścili eteryczną blond aktorkę Scarlett Johansson w ciele Motoko Kusanagi. Nie, nie i jeszcze raz nie! Film ma być realistyczny, a biała-żółta postać jest mało wiarygodna. Na szczęście Disney ma już wybraną ekipę reżyserską i producencką, dzięki czemu mogą już planować kolejne kroki. Pierwszym jest ogłoszony właśnie casting na aktorkę, która miałaby odtworzyć niezłomną Mulan. Warunek? Jeden. Musi być Chinką.

A mnie najbardziej ciekawi, kto dostanie rolę Shanga

A mnie najbardziej ciekawi, kto dostanie rolę Shanga

Za scenariusz do filmu odpowiedzialni będą Amanda Silver i Rick Jaffa, którzy działają przy kontynuacjach kasowego Avatara. Jest on nowocześnie opowiedzianą historią Pocahontas, więc może i na indiańską księżniczkę pokuszą się w niedługim czasie filmowcy z Disneya? [Źródło: polygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze