FFXIV będzie ładniejsze i bardziej solo-friendly

SQUARE ENIX ujawniło swoje plany kontynuowania wsparcia dla uznanej przez krytyków gry MMORPG FINAL FANTASY XIV Online przez następne 10 lat i ogłosiło niektóre z nadchodzących treści, których gracze mogą się spodziewać w ramach tego celu.

FFXIV będzie ładniejsze i bardziej solo-friendly

Podczas ostatniej transmisji Letter from the Producer, producent i dyrektor Naoki Yoshida zaprezentował szereg usprawnień, które pojawią się w FINAL FANTASY XIV Online, aby gra mogła dalej ewoluować w kierunku sieciowego RPG, którym można cieszyć się zarówno w pojedynkę, jak i z innymi graczami, a także długoterminowe cele, takie jak ulepszenie grafiki.

Począwszy od nadchodzącej łatki 6.1, ujawniono, że system zaufania w grze, który obecnie pozwala graczom na pokonanie wybranych lochów głównego scenariusza z grupą towarzyszy NPC, zostanie jeszcze bardziej rozbudowany. Funkcja ta pozwala graczom cieszyć się historią w swoim własnym tempie, bez konieczności szukania towarzystwa innych graczy. Patch 6.1, którego premiera planowana jest na kwiecień, wprowadzi System Zaufania do wszystkich lochów głównego scenariusza A Realm Reborn, a kolejne zostaną dodane w późniejszym terminie.

Dodatkowo, aby pomóc nowym graczom i tym, którzy szukają wrażeń w trybie single-player, kilka niskopoziomowych lochów i prób głównego scenariusza zostanie dostosowanych tak, aby ułatwić grę w pojedynkę. Wybiegając w przyszłość, Yoshida potwierdził również, że trwają prace nad pierwszą aktualizacją graficzną gry, przy czym pierwsze usprawnienia mają zostać wprowadzone wraz z premierą kolejnego dodatku, a kolejne będą pojawiać się w przyszłości.

Ulepszenia planowane są zarówno dla postaci, jak i świata gry, i obejmą takie elementy, jak tekstury o wyższej rozdzielczości, poprawiona jakość materiałów oraz lepsze efekty oświetlenia i cieni. FINAL FANTASY XIV Online Free Trial ma ponownie otworzyć rejestrację nowych użytkowników od dzisiaj, 22 lutego, po tym jak został zawieszony, aby pomóc w walce z zatłoczeniem serwerów w związku z premierą Endwalkera.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze