Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 31 Marzec 2014
  • Komentuj 28
harry-potter-magical-beasts-and-how-to-find-them Dobre wieści dla wszystkich fanów twórczości J.K Rowiling. Autorka książek o Harrym Potterze właśnie pracuje nad scenariuszem do spinoffu historii o nastoletnim czarodzieju. Planowane 3 filmy z serii Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć powstaną dzięki studiu Warner Bros. Akcja filmów ma rozgrywać się na 70 lat przed wydarzeniami jakie miały miejsce w książkach o Harrym. Nie będzie to jednak prequel, autorka zapowiada że filmy nie będą właściwie związane z historią Harrego. Głównym bohaterem historii ma być niejaki Newt Scamander, znawca wszelkiego rodzaju magicznych zwierząt. Newt jest autorem cenionej wśród czarodziejów książki Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. To właśnie książkę pióra Newta Harry używał podczas nauki w Hogwarcie.

Fantastic_beasts

książka Harrego z lat nauki w Hogwarcie

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć to dzieło opisujące 75 magicznych zwierząt, jakie można spotkać w świecie wykreowanym przez Rowling. Sam ''autor'' książki czyli Newt Scamander utrzymuje, że informacje jakie można znaleźć w jego książce zostały potwierdzone wnikliwymi obserwacjami podczas lat podróży na 5 różnych kontynentach. Wydana pierwszy raz w 1927 roku doczekała się aż 52 wznowień stając się podstawową książką do nauki o magicznych zwierzętach. Rowling stworzyła tą postać wydając Fantastic Beasts and Where to Find Them w 2001 roku jako dodatek do przygód Harrego. Co ciekawego w książce jako autor wymieniony jest fikcyjny Newt, a nie J.K Rowiling. Zapytana przez dziennikarzy o inspiracje odpowiada: Miałam moment pisarskiego olśnienia i natychmiast zdałam sobie sprawę, że będzie przy tym masa roboty. Pomyślałam ''O Boże! Własnie wymyśliłam całą fabułę!'' Ale chciałam to zrobić i byłam naprawdę podekscytowana. Nie myślałam o pisaniu scenariusza, myślałam że dam im co wymyśliłam. Ale przyszedł - niestety - taki moment kiedy zastanowiłam się jak by wyglądał... i napisałam pierwszą wersję scenariusza w 12 dni!'' jk_2617100b Jednak fabuła filmu nadal jest trzymana w tajemnicy. Udało się jedynie ustalić, że akcja filmu zaczyna się w Nowym Jorku. Klimat lat 30 poprzedniego wieku oraz nowy, nieco podobny do Indiany Jonesa, bohater ma zapewnić serii powodzenie wśród miłośników kina przygodowego. Czy Newt ma szanse na powtórzenie sukcesu Harrego? Zobaczymy

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze