Fan odtwarza Larę

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Wrzesień 2016
  • Komentuj 2

Stara, a jednak nowa : )

Stara, a jednak nowa : )

W fanach drzemie wielka moc. Kolega o ksywce Nicobass pracuje właśnie nad swoim własnym remake'iem Tomb Raider II z 1997 roku. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4, a jej twórca właśnie pochwalił się kolejnymi screenami.  Nie jest to pierwszy, ani nawet drugi przypadek kiedy fani biorą sprawy w swoje ręce i sami tworzą gry na podstawie swoich ulubionych marek. Z głośnych ostatnio spraw wymienię chociażby StarCraft Universe, który jest eRPeGiem w świecie Starcrafta, czy próby stworzenia przez Rosjan swojego własnego Battlefronta. Deweloperzy różnie podchodzą do takich działań. Blizzard ostatecznie po paru latach zgodził się na wypuszczenie Universe, ale już takie EA nie zgodziło się na Galaxy in Turmoil i projekt musiał zostać zamknięty. Serwis dsogaming.com donosi, że w Crystal Dynamics (twórcy najnowszych gier z Larą) nie mają nic przeciwko projektowi Nicobassa, tak długo jak nie będzie na nim zarabiał.
''Niektórzy ludzie pytają mnie jak wiele poziomów już zrobiłem, albo kiedy zostanie wypuszczona pełna wersja gry. Pewnie nie zdają sobie sprawy, że stworzenie takiej gry od zera jak ta naprawdę zajmuje sporo czasu. Nie jestem studiem deweloperskim, to nie jest tak jak budowanie poziomów używając starego edytora dla Tomb Raider (to nie jest moding)''. No tak, chyba zapomniałem wspomnieć, że Nicobass nad grą pracuje w pojedynkę. ''Cała gra nie będzie skończona w ciągu najbliższych lat, więc proszę żebyście przestali pytać o datę wydania, jestem dopiero na początku'' tłumaczy twórca. Szkoda, ale kiedy popatrzycie na screeny, które ostatnio wrzucił do sieci, to zrozumiecie jak wielki czeka go ogrom prac: 3 4 5 6 7 8 9 10 14202589_938560616255857_452800222657565243_n 08060134753l Całkiem nieźle jak na gierkę, która zaraz skończy 20 lat, prawda? Dla porównania wrzucę Wam jeszcze obrazki z oryginalnego Tomb Raider II: The Dagger of Xian. Różnice będą widoczne gołym okiem, zapewniam Was. tr2-jpg tomb-raider-2_2 greatwall2 pobrane tomb_raider_ii_the_dagger_of_xian_650679 [źródło: dsogaming.com, myinforms.com, tombraider-dox.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze