Shadow of Mordor

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Maj 2014
  • Komentuj 6
http://youtu.be/GjE03I_HRL0 WBGames w najnowszym trailerze do zapowiedzianego na ten rok Middle-earth Shadow of Mordor odchodzi od pewnych standardów. Ale nie, nie martwcie się  - nadal zobaczymy piękne kombinacje ciosów kończące się efektywną śmiercią jakiegoś orkowego ścierwa, ale głównym bohaterem spotu jest broń oraz możliwości jej ulepszania.  O grze wiadomo już od jakiegoś czasu, jednak dla przypomnienia: wcielamy się w Taliona,  który po tym jak zobaczył śmierć swojej rodziny sam zostaje brutalnie zamordowany. Jego pragnienie odwetu jest tak silne, że Duch Zemsty postanawia go przywrócić do świata ''żywych''. Piszę to w cudzysłowie bo dusza Taliona znajduje się w takim samym stanie jak dusza służących Sauronowi Upiorów Pierścienia.

middle-earth-shadow-of-mordor-7

Sama akcja gry została umieszczona między wydarzeniami z Hobbita, a Władcą Pierścienia i fabularnie nie dotyka spraw dziejących się w książkach. Nie oznacza to jednak, że nie spotkamy po drodze nikogo znajomego. Mogliście się już zorientować, że gameplay wygląda łudząco podobno do serii Assassin's Creed gdzie nawet najbardziej podstawowa broń może przy odpowiednim refleksie i wyczuciu tempa pozwolić nam na bezproblemowe przebijanie się przez zastępy wrogów. Monolith Productions, twórca Middle-earth Shadow of Mordor,  postanowiło pójść jednak trochę inną drogą wprowadzając własnie  runiczne usprawnienia. Każdy z Was może zaimplementować do swojej broni unikalny system run czyniąc to z niej integralną część naszej postaci, a nie jedynie narzędzie do mordowania.

Shadow-of-Mordor-2-1280x720

Runy będą miały niemały wpływ na rozgrywkę. Odpowiednie zaklęcia mogą zwiększyć wartość bojową naszego miecza lub łuku, ale nie tylko. Niektóre z nich będą działały odstraszająco na orków. Ci z Was, którzy mieli okazję oglądnąć lub przeczytać Hobbita być może pamiętają w jaki sposób gobliny zareagowały na oręż jaki przyniosła do podziemi gromada krasnoludów. Sam widok Orcrista , miecza Thorina, wywoływał u nich panikę i przerażenie. Taki sam mechanizm ma być zastosowany Shadow Of Mordor. Nasza broń może zadawać nie tylko fizyczne obrażenia, ale także siać popłoch w szeregach orków które drżeć będą na sam widok klingi miecza Taliona. Fajnie będzie zobaczyć te wszystkie zakute w zbroje plugastwa nakazujące odwrót kiedy tylko zobaczą naszą stal, nie żeby miało to ich przed czymkolwiek ochronić... Jak to wszystko będzie działało w praktyce dowiemy się 7 października, kiedy planowana jest oficjalna premiera gry.

Middle-Earth-Shadow-of-Mordor-3-1

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze