ESL wesprze mniejszości

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 01 Marzec 2016
  • Komentuj 20

Kobiety, geje i osoby o różnych kolorach skóry - to dla nich działać będzie AnyKey

Kobiety, geje i osoby o różnych kolorach skóry - to dla nich działać będzie AnyKey

Electronic Sports League wraz z firmą Intel pochylą się nad brakiem różnorodności w e-sporcie. Jej głównym celem będzie stworzenie większych możliwości dla kobiet, przedstawicieli środowisk gejowskich i osób o różnym kolorze skóry. Narzędziem ku temu ma być świeżo powołana organizacja AnyKey na którą skladają się dwa zespoły. Zadaniem pierwszego jest zbadanie i zaproponowanie dyskusji na temat możliwości jakie branża może stworzyć dla mniejszości. Kierował nią będzie ceniony profesor z prestiżowej Massachusetts Institute of Technology (MIT) T.L. Taylor. Drugi zespół, kierowany przez współzałożycielkę kobiecej drużyny e-sportowej Frag Dolls Morgan Romine, zajmie się implementowaniem zaleceń i wniosków do jakich doszła drużyna resercherów. Pierwsza faza projektu skupi się na kobietach-graczach i ich reprezentacji w e-sporcie. Pomysłodawcy chcą dotrzeć do dziewcząt z większą ofertą i pokazać im, że branża elektronicznej rozrywki to nie tylko i wyłącznie domena mężczyzn.

Z AnyKey spotkacie się w Katowicach

Z AnyKey spotkacie się w Katowicach

Wskazują na to badania Newzoo, na które powołuje się magazyn Fortune. Według tych danych na świecie jest około 131 milionów fanów e-sportu, którzy regularnie śledzą różne eventy przez internet. Do tego dochodzi grupa 125 milionów, którą kuszą jedynie największe imprezy - takie jak choćby nasz IEM. Udział procentowy kobiet w tych grupach przekracza 30%, a więc wcale nie tak mało. Inicjatywa rozpocznie działanie już w najbliższy piątek podczas Intel Extreme Masters w Katowicach. To właśnie tam będziemy mieli okazję oglądać profesjonalny turniej CS:GO, w którym zmierzą się wyłącznie drużyny złożone z dziewcząt. AnyKey planuje także swoje własne stanowisko na IEM w celu, jak napisano w oświadczeniu, stworzenia ''przyjaznego miejsca do rozmów, tworzenia sieci kontaktów i wymiany informacji''. Jesse Sell, która w ESL zajmuje się strategią biznesową mówi. że potrzeba istnienia takiej organizacji jaki AnyKey jest oczywista. ''Z pomocą Intela mogliśmy ją urzeczywistnić. Chcemy poruszyć temat, który jest w dużej mierze pomijany - ciężka droga przed nami, ale mamy fantastyczny zespół i jesteśmy pewni że możemy coś zmienić'' możecie przeczytać na stronie ESL. Jeśli chcielibyście zajrzeć co ciekawego dzieje się na stoisku AnyKey to możecie to zrobić już w najbliższy piątek podczas imprezy w Katowicach w sali expo na stoisku B9.

Jednym z zespołów pokieruje współzałożycielka Frag Dolls

Jednym z zespołów AnyKey pokieruje współzałożycielka Frag Dolls

[źródło: anykey.orgeslgaming.com, fortune.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze