East Games United 2018!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 21 Październik 2018
  • Komentuj 0

EAST GAMES UNITED 2018!

Esport mocno rozwija się w naszym kraju, o dziwo nawet na północy, gdzie do tej pory nie działo się w tym temacie absolutnie nic ciekawego. Dzisiaj śmiało można powiedzieć, że kto pierwszy ten lepszy, a Ci odważni, co wkraczają na dziewicze tereny północnego gamingu zapełnią lukę na takie wydarzenia.

Jakieś 5 lat temu Gdańsk wystartował z pierwszą edycją Hoop Likes Festival. Malutka impreza, na którą zjechała się śmietanka polskich YouTubów (był nawet sam Rock!). Doskonałe koncerty, pokazy mody, a w tym wszystkim kilka stanowisk do grania. Jakim cudem to wszystko zmieszczono na jednej hali - nie wiem. Niestety, z roku na rok impreza była kastrowana z kolejnych elementów. Dzisiaj ledwo dycha, jest chyba tylko okazją do zdobycia autografów mało znanych gwiazdeczek, ale pogrzebała również nasze nadzieje na wydarzenie godne PGA. Skoro nie Gdańsk, to może Białystok zostanie nową stolicą esportu na północy?

Niedawno pisałam Wam o wydarzeniu East Games United przy okazji PGA, na którym odbyły się pierwsze kwalifikacje do turnieju. Dzisiaj nadszedł czas, by przybliżyć trochę sam event. Odbędzie się on w Białymstoku w dniach 24-25 listopada w Alfa Centrum.

Zapisz się na East Games United 2018! - ZAPISY

Podczas EGU odbęda się turnieje CS:GO oraz rozgrywki w FIFA 19, Hearthstona, Tekkena 7, Soulcalibura VI oraz Dragon Ball FighterZ. Zawodnicy CS'a będą walczyć o pulę nagród wartości 15 tysięcy złotych!

Pierwszy slot drużynowy został obsadzony podczas PGA, gdzie rozegrane zostały pierwsze kwalifikacje. W tej chwili otwarte zapisy dostępne są już dla wszystkich, ale jeśli chcecie trafić do jednej z 8 najlepszych drużyn, to spieszcie się. Zapisy do kwalifikacji internetowych potrwają jedynie do 24 października. Dwa dni później ruszą zmagania o kolejne miejsca w turnieju, które wyłonią uczestników starć lokalnych. Ostatnie etapy rozegrane zostaną w Games United eSport Pub w Białymstoku.

Trochę więcej czasu, bo do 7 listopada, mają osoby chętne na starcia w FIFA 19 czy HS'ie. Tutaj o zapisaniu się do turnieju nie decydują jednak kwalifikacje, a kolejność zgłoszeń. Reszta gier będzie miała otwarte zapisy na godzinę przed wydarzeniem.

Partnerami imprezy są znane firmy produkujące sprzęt komputerowy dla graczy, m.in.: Lioncast, LG, OPTIMUS, Trust Gaming, Bloody, Pro-Gamer by Yumisu i Thrustmaster. Największy turniej w północno-wschodniej Polsce wspierają także Miasto Białystok, Good Game Brewery i Galeria Alfa Centrum.

Z przyjemnością pojadę obserwować rozwój polskiego e-sportu w mieście innym niż Katowice. East Games United ma co prawda wieloletnią tradycję, bo odbywa się już od 10 lat, jednak to właśnie tegoroczna edycja ma szansę namieszać na scenie esportowej w Polsce, za co oczywiście trzymam kciuki.

No i wreszcie przyjdzie mi spróbować piwa od Good Game Brewery!

EAST GAMES UNITED 2018!

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze