EA ''eksperymentuje'' z darmowym BRem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Lipiec 2018
  • Komentuj 5

EA niedługo pokaże swojego battle royala w postaci specjalnego trybu do Battlefielda V, ale możliwe jest, że dostaniemy od nich osobny battle royale'owy tytuł. I to za darmo.

Chyba nie trzeba specjalnie wskazywać motywacji dla wypuszczenia darmowego battle royala. Fortnite jest obecnie na ustach wszystkich, grają w niego miliony ludzi, a do tego przynosi swoim twórcom ogromne pieniądze. Mówiąc inaczej - mokry sen każdego dewelopera/wydawcy. 

BFV nie będzie jedną grą od EA z trybem battle royale?

Podczas konferencji związanej z wynikami finansowymi EA w pierwszym kwartałem tego roku mogliśmy usłyszeć kilka słów na temat przyszłych planów Elektroników. Najciekawsza wypowiedź dotyczy tego w jaki sposób firma zamierza wskoczyć do pociągu zwanego ''battle royalem''.

Już w październiku premiera Battlefielda V i z E3 wiemy, że DICE planuje wsadzić do gry tryb battle royale. Co prawda nadal niewiele o nim wiadomo, ale szef finansów w EA Blake Jorgensen, daje mocno do zrozumienia, że na wydzielenie battle royala z Battlefielda V i zrobienie z niego osobnego tytułu raczej nie ma szans.

To jak, będzie ten darmowy battle royale, czy go nie będzie? Jorgensen wyjaśnia:

Jesteśmy zainteresowani eksperymentowaniem z darmowym tytułem, który mógłby być albo shooterem albo czymś innym,  ale nie wydaje mi się, żeby miałby to być Battlefield.

Wynika z tego, że owszem EA jest świadome szału jaki zrobił Fortnite i mocno rozważa stworzenie swojego własnego, osobnego tytułu battle royale. Ów tytuł miałby być całkowicie darmowy i korzystać z systemu mikropłatności. Więcej informacji ma pojawić się w nadchodzących miesiącach

EA musi działać szybko, bo rynek battle royle wydaje się być niemal pełny. Obok Fortnite mamy jeszcze PUBG czy Realm Royale, a przecież niedługo na rynek wychodzi CoD: Black Ops IV i jego tryb Blackout. 

[źródło: gamesindustry.biz, pcgamesn.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze