Gwiezdne Wojny od Respawn za 2 lata?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 31 Styczeń 2018
  • Komentuj 3

Kto wie, może po premierze Star Wars od Respawn zapomnimy o ostatnich kontrowersjach związanych z grami ulokowanych w świecie Lucasa. Szkoda, że nastąpi to najpóźniej w marcu 2020 roku.

Przed nami długie miesiące oczekiwania

Nie są to jakieś szczególnie dobre wiadomości dla fanów Gwiezdnych Wojen, bo muszą uzbroić się w sporo cierpliwości. Patrick Soderlund z EA przewiduje, że gra Respawn Entertainment, rozgrywana w uniwersum należącym dziś do Disneya, na rynku pojawi się w roku fiskalnym 2020. Oznacza to datę premiery nie późniejszą niż marzec 2020, choć gra może trafić na sklepowe półki już w okolicach przyszłorocznych Świąt Bożego Narodzenia .

Co o dziele Respawn wiemy już dziś? To, że powstaje i dziać się będzie w świecie Gwiezdnych Wojen, praktycznie wyczerpuje całą naszą wiedzę. Właściwie to obok studia i set-upu wiemy jedynie, że produkcja będzie grą akcji, a całość zobaczymy z perspektywy trzeciej osoby.

Grę napędzać ma historia i bohaterowie, ale ileż razy już to słyszeliśmy?

Zostaje nam jeszcze to, czym zechciał podzielić się sam deweloper, ale zapewnienia, że ich gra zastosuje ''nowatorskie mechaniki'', a przedstawiona nam opowieść ma być przede wszystkim napędzana przez umieszczone w grze postaci, rewolucją nie jest. Współzałożyciel Respawn Vince Zampella w jednym z wywiadów też Ameryki przed nami nie odkrywa:

Gra będzie skupiała się na bohaterach i ich doświadczeniach. Możesz ich poznać i się z nimi identyfikować nieco inaczej niż w grach oglądanych z perspektywy pierwszej osoby, gdzie widzisz wszystko swoimi oczami. Nadal jednak chodzi o odczucia i zabawę.

Jeśli idzie o samo Respawn, to chyba możemy im zaufać. To przecież oni odpowiedzialni są za szeroko chwaloną kampanię dla pojedynczego gracza w z Titanfallu 2. Co prawda gierka nie sprzedała się w satysfakcjonującej Elektroników liczbie, ale tak to jest jak ktoś na siłę wciska premierę Titanfalla pomiędzy takie strzelankowe tuzy jak Battlefield I i CoD:WWII.

A może choć krótki teaser na EA Play?

[źródło: gameinformer.com, videogamer.comrollingstone.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze