Dwa lata za DDoS

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 26 Kwiecień 2017
  • Komentuj 1
Hacker stealing data from a laptop Stworzony przez Adama Mudda Titanium Stresser szybko stał się jednym z popularniejszych programów do przeprowadzania DDoSów, wśród ofiar znalazły się, między innymi, serwery Microsoft i Sony. Teraz jego twórca trafi na dwa lata za kraty. DDoSy (distributed denial of service), czyli atak na serwery polegający na zalaniu ich setkami tysięcy zapytań, nie są specjalnie trudne do przeprowadzenia. Wystarczy program, jaki stworzył Mudd - przyjazny dla użytkownika i nie wymagający do przeprowadzenia ataku nie wiadomo jakiej wiedzy informatycznej. Muddowi płaciło się za udostępnienie programu i już mogliśmy bawić się w ''hakera''. To właśnie jego program stał się podstawą, którą wykorzystali Lizard Squad, by podczas Świąt Bożego Narodzenia na kilka dni na łopatki rozłożyć sieć Microsoftu i Sony. Wtedy tą sprawą zainteresowało się nawet amerykańskie FBI. Chętnych do wykorzystania Titanium Stresser było ponad 100 tysięcy ludzi! Przy użyciu programu Mudda dokonali oni ponad 1,5 miliona ataków DDoS i to nie tylko na serwery mniejszych firm czy konkretnych osób. Ofiarami Titanium Stressera padł choćby Microsoft, TeamSpeak czy deweloperzy MMORPGa Runescape, którzy musieli wydać sześć milionów funtów na ochronę przed tego typu atakami.

Krótka, acz burzliwa jest kariera hackera

Krótka, acz burzliwa jest kariera hackera

Mudd na swoim programie zarobił około 400 tysięcy funtów, choć jak twierdził nigdy nie chodziło o pieniądze, tylko o status w internetowej społeczności. Obrona Mudda wskazywała, że nie był on popularny w szkole, rówieśnicy często mu dokazywali, mowa była nawet o próbie rabunku - stąd potrzeba zaimponowania ludziom w sieci. W uzasadnieniu wyroku, po którym Mudd spędzi w więzieniu dwa lata, angielski sąd powiedział, że jego działania ''niosły chaos od Grenlandii po Nową Zelandię, od Rosji po Chile''. Licznik jego ''kariery'' skończył bić na 594 atakach, które przeprowadził osobiście w okresie między grudniem 2013 a marcem 2015. ''To było przedsięwzięcie zarabiające poważne pieniądze i Twoje oprogramowanie robiło dokładnie to, do czego je stworzyłeś'' uzasadniał dalej sędzia. [źródło: theguardian.com, bbc.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze