Doczekaliśmy się!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 15 Listopad 2018
  • Komentuj 5

Obietnice, obietnice, tyle narazie dostawaliśmy w kwestii podłączenia myszy i klawiatury do konsoli. Nie każdy umie i chce grać na padzie, a precyzja tych urzadzeń jest nieporównywalna, dlatego grono osób ucieszy się pewnie z wiadomości, że Corsair i Microsoft wychodzą tym oczekiwaniom na przeciw.

Korsarze sprzęt mają świetny, dobrze więc, że akurat oni zabrali się za peryferia dla konsolowców. Już od wczoraj Microsoft chwali się wsparciem dla myszy i klawiatur, jednak lista gier z tym wsparciem nie jest jeszcze imponująca. Jest jednak najważniejszy tytuł, Fortnite, który rekordy popularności bije każdego dnia, oraz od wieków miłościwie panujący nam w sieci Minecraft (plus oczywiscie kilka innych, wcale nie gorszych tytułów).

Corsair jako licencjonowany partner zobowiązuje się rozszerzać ofertę, oraz wspomagać Microsoft przy kolejnych inicjatywach. Wkracza w ten obszar również siostrzana marka należąca do Korsarzy, Elgato, zapewniająca wsparcie dla streamerów o czym pisał dla Was dzisiaj Krzysztof Kasza.

W tej chwili możecie podłączyć do Xboxa zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe sprzęty CORSAIR, w tym klawiaturę mechaniczną K70, która jest wybitna, a jej recenzję możecie znaleźć tutaj.

Taka realna współpraca PCtowego osprzętu z konsolą Xbox otwiera nowy rozdział w gamingu. Może dzięki temu, za kilka lat absolutnie zbędne na domowe warunki casuali stanie się kupowanie szalenie drogich podzespołów, a tym samym całego komputera? A może jednak zatrze się podział między konsolowcami i pctowcami? Znikną exclusivy i skończy się podział na tych co mogą, i tych co nie mogą zagrać w RDR2? 

Póki co, jest to jeszcze dalej pieśń przyszłości. Na tę chwilę ze względu na precyzję myszy gracze padowi zostaną oddzieleni od graczy korzystających z gryzonia. Amerykański gigant chce w ten sposób ochronić swoich graczy korzystających z pada, przed nagłym pogorszeniem komfortu gry. Takie działanie póki co wyeliminuje wszystkie potencjalne minusy tej współpracy, zostawiając obu firmom wiele otwartych dróg rozwoju.

[Źródło:corsair.com]

 

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze