Discord w rękach Microsoftu?

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 23 Marzec 2021
  • Komentuj 0

Wiem, że pewnie są tutaj oddani fani TeamSpeaka, ale ja całe swoje serducho oddałem Discordowi. Program ten sprawdza się dla mnie wyśmienicie. Może ma większe wymagania, niż TS, ale równocześnie oferuje o wiele więcej. Dlatego, jeśli chodzi o komunikację w grach i wspólną zabawę to w zupełności polegam właśnie na Discordzie. Mam przy tym nadzieję, że jego ewentualny, nowy właściciel, niczego nie popsuje…

Microsoft kupi Discord?

Discord podobno szuka nabywcy. Właściciele ponoć chętnie sprzedaliby swój program dużej marce, a według doniesień chętnych niby nie brakuje. Na liście potencjalnych właścicieli Discorda znajduje się również Microsoft, który mógłby kupić platformę za skromne 10 miliardów dolarów.

Weźcie jednak pod uwagę, że aktualnie są to jedynie plotki. Wiarygodne, ale jednak tylko plotki. Wynika z nich, że Discord rozważa również wejście na giełdę, aby stać się domeną publiczną, zamiast pozwolić na wykupienie. Wszystko z powodu przeszłych prób wykupienia przez Epic Games oraz Amazon.

 W tym wszystkim sam Discord informuje, że nie będzie komentował plotek oraz spekulacji. Być może faktycznie zatem to jedynie burza w szklance wody lub zupełnie odwrotnie – coś jest na rzeczy. Ja jedynie mam nadzieję, że nie ucierpią na tym gracze. Discord bowiem ma swoje bolączki, ale sprawdza się w swojej roli. Szkoda byłoby zatem szukać innej platformy do komunikacji.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze