Discord - lepszy darmowy TeamSpeak?

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 19 Sierpień 2016
  • Komentuj 21

Discord - lepszy darmowy TeamSpeak?

Przez przeglądarkę, przez klienta oraz przez telefon

Bardzo częste pytanie wśród ludzi grających - mamy gdzie pogadać? Najczęściej poszukiwania miejsca do grania z możliwością kończą się na Skype lub TeamSpeak, jednak do tego drugiego trzeba najpierw znaleźć serwer. Tutaj możecie oczywiście korzystać z naszego - jarock.ts3bahu.com - jednak na przeciw graczom poszukującym miejsca do wspólnych rozmów wychodzi nowa platforma. Kto? Discord! TeamSpeak najlepszy jest i basta - powie wielu użytkowników, jednak dla równie wielu, popularny TS powoli przestaje rozwijać się w dobrym kierunku. Od lat niezmienny, klasyczny i nieskomplikowany. Tutaj na przeciw graczom starają się wyjść nowe platformy do rozmowy sieciowej - między innymi Discord, który oferuje możliwość stworzenia własnego serwera do rozmów w ciągu kilku chwil. Jakie posiada funkcje? Jak go używać? Jakie mamy możliwości zarządzania serwerem? O tym w skrócie dowiecie się z tego newsa.
W przeciwieństwie do np. TeamSpeak tutaj dzielimy się "linkami" - do serwera Discord możemy dołączyć klikając dużą ikonkę + oraz podając adres WWW, link do zaproszenia albo jego ID. Ciekawą opcją jest możliwość stworzenia zaproszenia na wybrane kanały na serwerze Discord - możemy zrobić ogólne dla użytkowników lub każdy user może stworzyć swoje tymczasowe zaproszenie dla swoich znajomych. Ta fajna możliwość raz na zawsze kończy mozolne poszukiwanie kanału, kiedy chcemy dołączyć do kolegi na TeamSpeak. Oczywiście możemy być aktywni na wielu kanałach Discord jednocześnie i zmieniać je w bardzo prosty sposób - avatarami tych serwerów po lewej stronie Discorda.

Discord - lepszy darmowy TeamSpeak?

Kanały głosowe połączone z dobrą nakładką chatu (IRC)

Jeżeli nie chcemy mieć powiadomień o dołączeniach, wiadomościach lub z chatu możemy włączyć funkcję wyciszenia (symbol dzwonka), możemy przejrzeć ważne przypięte posty z chatów, sprawdzić listę użytkowników z podziałem na rangi oraz zobaczyć ile razy byliśmy "małpowani" na chacie (funkcja @NICK). Dzięki temu Discord to nie tylko komunikacja głosowa, ale również dobry chat tekstowy z nakładką IRC pozwalającą wprowadzić na niego różnego rodzaju boty typu Nightbot.

Discord - lepszy darmowy TeamSpeak?

Zarządzanie swoim serwerem, zwykłe "checkboxy", prościej się nie da.

Jeżeli postanowimy założyć serwer Discord możemy ustawiać różne role (grupy) użytkowników, które posiadać będą różne uprawnienia - przykładowo zweryfikowani mogą wysyłać linki, zasłużeni mają kanały specjalne tylko dla siebie, zaś moderatorzy mogą wyrzucać nieodpowiednich użytkowników lub ich blokować. Większość opcji znanych w TeamSpeak zostało użytych w Discord, jednak z prostszą obsługą od strony założyciela serwera na zasadzie TAK/NIE/DZIEDZICZ, gdzie klikamy te proste zasady w profilu danej grupy. W zarządzaniu serwerem Discord stawia na prostotę i wizualny interfejs, stworzenie własnego serwera to 5 minut roboty w przeciwieństwie do trochę bardziej topornego TeamSpeak wymagającego od nas więcej roboty i wiedzy.

Discord - lepszy darmowy TeamSpeak?

Wykrywanie graczy oraz prosta nakładka dostępna w grze

Ustawiając kanały głosowe możemy zdecydować o jakości transmisji, o prawie używania aktywacji głosem (lub wymogu posiadania głosu "na przycisk") lub stopniu weryfikacji na Discord - co chroni serwery podatne na ataki botów/spamerów/trolli. Dicord rozpoznaje w jaką grę grają użytkownicy danego serwera, a nawet poza nim jeżeli masz daną osobę w liście znajomych. Dodatkowo w opcjach możemy skonfigurować opcje pro-gamerskie (wiem, brzmi to "źle"), dla przykładu: ściszanie o wybrany procent głośności gry kiedy my mówimy lub mówi inny użytkownik na kanale. Mamy też fajną nakładkę - małe avatary oraz nick osób na kanale, mówiący jest powiększony i pogrubiony, zaś skrótem klawiszowym możemy szybko zmienić kanał.

Discord - lepszy darmowy TeamSpeak?

Streamujecie? Prowadzicie Patreon'a? Discord ma tu wtyki!!

Jeżeli prowadzicie swój kanał YouTube, Twitch, używacie na przykład OBSa albo macie swój Patreon możecie bez problemu podpiąć te rzeczy pod Discorda wraz z całą masą "ficzerów" - przykładowo chat na ekranie streamu, automatyczne przydzielanie subskrybentom Twitch rangi na Discord lub patronom specjalnej grupy i kanałów. Dodatkowo wiele botów znanych z Twitcha możecie podpiąć pod swoje kanały tekstowe - dzięki temu użytkownicy będą mieli dostęp do twitchowych komend, a bot zajmie się porządkiem na chacie. Korzystacie? Próbowaliście? Możecie w komentarzach napisać, co sądzicie o tej platformie. Na razie nie widać tu żadnych płatnych opcji - każdy może stworzyć swój własny Discord za darmo. Czy to się zmieni? Zobaczymy. Zerknąć warto, jeżeli szukacie czegoś bardziej zaawansowanego od TSa - poprzez przeglądarkę, telefon, klienta, z nastawieniem na graczy :-)

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze