Discord trafi na PlayStation

Jakiś czas temu straszyłem Was tym, że Microsoft może wykupić Discord. Były to plotki na temat tego, że gigant planuje nabyć popularną platformę. W grę wchodziły miliony złotych monet, ale ostatecznie nic z tego nie wyszło. Sytuację wykorzystało jednak Sony, które postanowiło zainwestować w Discorda i nawiązać z nim intratną współpracę. Dzięki temu posiadacze konsoli PlayStation mają się z czego cieszyć!

Discord trafi na PlayStation, dzięki inwestycji Sony

Sony zainwestował nieco w Discord, ale nie wykupiło platformy. Pozwoliło to jednak otworzyć nić porozumienia, dzięki czemu platforma zostanie zintegrowana z PlayStation Network. Tak, posiadacze konsoli z rodziny PlayStation będą mogli korzystać z możliwości Discorda, bowiem ten zawita u ich drzwi! Mowa tutaj o w pełni funkcjonalnym programie, będącym częścią infrastruktury tejże konsoli.

Nie zmienia to jednak faktu, że Discord wciąż może trafić na giełdę i firmy w przyszłości mogą walczyć o prawa do platformy. Microsoft proponował ponoć 10 miliardów dolarów, więc kto wie za ile Discord zostanie sprzedany.

Warto również zaznaczyć, że integracja z PlayStation nie wpłynie na działanie Discorda. Wersje PC, mobilna oraz Xbox będą funkcjonowały tak samo, bez żadnych zmian. I to w zasadzie tyle, co wiemy. No, poza tym, że Discord w grudniu zeszłego roku miał 140 milionów aktywnych użytkowników w ciągu miesiąca. Woah!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze