Kolejne Diablo coraz bliżej

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 23 Lipiec 2018
  • Komentuj 1

To już nie plotki, a pewne informacje - w Blizzardzie pracują nad niezapowiedzianym jeszcze projektem związanym z Diablo. Remaster ''dwójki''? A może czwarta część?

Jeśli idzie o Diablo to internet ma dwie główne teorie - albo Blizzard szykuje się do odświeżenia drugiej części gry, albo tworzy właśnie kolejne Diablo. W każdym razie na pewno coś w tym diabelskim kotle się gotuje, bo Blizzard szuka wzmocnień do zespołu mającego zająć się owym ''niezapowiedzianym projektem w świecie Diablo''.

Potrzebni są ludzie z doświadczeniem w tworzeniu lochów, środowiska czy efektów wizualnych. Do tego potrzebni są jeszcze inżynierowie odpowiedzialni za gameplay, dźwięki czy grafikę. Sama gra nie ma też jeszcze dyrektora kreatywnego i producenta wykonawczego, co dość mocno wskazuje, że jakiś pokaz Diablo II Remastered/ Diablo IV w tym roku będzie raczej trudny do zorganizowania. 

W sieci pojawiła się też jeszcze jedna wskazówka dotycząca niedalekiej premiery kolejnej gry z uniwersum Diablo. Wydawnictwo Titan Comics stworzy krótką serię komiksów traktującą o grupie ''uczonych oraz krzyżowców, którzy odkryją prawdę o pochodzeniu ludzkości''. Polskich fanów na pewno powinno ucieszyć, że komiks narysuje polski artysta Piotr Kowalski, który ma spore doświadczenie przy tego typu projektach. To on odpowiadał za stworzenie komiksu na podstawie Wolfensteina i Bloodborne'a.

Komiks o Diablo z premierą w 2018 roku i poszukiwanie pracowników do pracy nad Diablo - to chyba nie może być totalny przypadek. Komiks ma trafić do nas jeszcze w tym roku, choć dokładna data nie została jeszcze ujawniona. Nie byłoby jednak wielkim zaskoczeniem gdyby premiera zbiegła się z 2 listopada, kiedy to startuje BlizzCon 2018.

[źródło: twitter.com, adventuresinpoortaste.com, careers.blizzard.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze