Diablo Immortal to dopiero początek

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 09 Sierpień 2020
  • Komentuj 0

Gry mobilne, jak do nich podchodzicie, moi drodzy? Ja jestem raczej mieszanego zdania. Z jednej strony akceptuję platformę i wiem, że niektórzy lubią grać na smartfonach. To w sumie dobre, przenośne urządzenie i póki ludzie się dobrze przy nim bawią, to co mi do tego. Z drugiej zaś samemu raczej nie jestem przekonany do mobilek. Jasne, cały czas coś pstrykam w Pokemon GO, ale generalnie rzadko kiedy instaluję coś innego. No chyba, że ze względów zawodowych, ma się rozumieć. Po co ten wstęp? Ano, trzeba przywyknąć, że gier mobilnych będzie coraz więcej i to nawet od Activision Blizzard!

Call of Duty Mobile sukcesem, Diablo Immortal przedefiniuje gry mobilne

Ostatni raport finansowy od Activision Blizzard dostarcza nam wielu informacji. Okazuje się, że Call of Duty Mobile jest światowym sukcesem i mimo bycia dostępnym w modelu Free-to-Play, zapewnia deweloperom ogromne przychody. Do tego otrzymujemy coraz więcej wieści o Diablo Immortal i pojawiają się doniesienia, że tytuł ten zrewolucjonizuje/przedefiniuje gry mobilne. Mamy być gotowi na prawdziwy hit.

Sięgając pamięcią wstecz do legendarnego już Blizzconu, podczas którego zapowiedziano Diablo Immortal, możemy czuć się zaskoczeni. Te dwa lata temu wieszano psy na Blizzardzie i można debatować, czy słusznie, czy też nie. Faktycznie, brak jakiejś super zapowiedzi ze świata Diablo, a zamiast tego mobilna gra – nie wyglądało to dobrze. Czas jednak pokazuje, że rynek gier mobilnych umacnia się (niecałe 50% przychodów z całego rynku gier!) i ta platforma to pewien rodzaju standard.

Zauważyło to również Activision Blizzard, informujące, że więcej gier z ich marek otrzyma swoje wersje mobilne. Nie wiadomo, czy będą to spin-offy, kontynuacje, porty, czy cokolwiek innego. Generalnie korporacja planuje zaatakować smartfony wszystkim, co ma, bowiem sukces Call of Duty Mobile udowadnia, że zwyczajnie warto – to tam jest konsument, więc to tam są pieniądze.

Jak Wy do tej kwestii podchodzicie? Jesteście otwarci na mobilne gry, czy raczej wolelibyście coś z kategorii AAA od Activision lub Blizzarda? Ewentualnie już skreśliliście obie firmy?

P.S. Tak, podsumowania tygodnia nadal nie ma. Niestety.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze