Demo WoW Classic w listopadzie, ale...

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 27 Wrzesień 2018
  • Komentuj 5

…dla posiadaczy wirtualnego biletu na Blizzcon 2018. Tak, Blizzard poinformował, że osoby, które nabędą Virtual Ticket za 40 euro sprawdzą demo klasycznej wersji gry. No, ewentualnie jeśli kupiliście już wcześniej zwykły bilet na imprezę (wyprzedane aktualnie) oraz udacie się do Stanów Zjednoczonych, to na miejscu będzie Wam dane sprawdzić World of Warcraft Classic. No to jak?:)

Zacznijmy jednak od początku. Dawno dawno temu, byli sobie gracze, którzy marudzili na World of Warcraft. Cześć z nich dała się ponieść nostalgii i marzyła o serwerach króla MMORPG opartych na starych dodatkach. Znalazł się nawet jeden taki fan na dawnym Blizzconie, który zadał podobne pytanie deweloperom. Odpowiedź była daleka od kulturalnej i wywołała sporą burze w Sieci. Materiał dowodowy w postaci wideo macie powyżej.

Podczas Blizzcon 2017 Zamieć jednak uznała, że coś jest na rzeczy. Firma poinformowała, że powstaje World of Warcraft Classic, przy czym nie do końca było wiadomo, co to tak dokładnie będzie. Na ten moment mamy informację, że WoW Classic będzie działał na aktualizacji 1.12 o nazwie Drums of War. Był to ostatni patch klasycznego World of Warcraft (podstawki), czyli finalna wersja gry.

Nie wiemy, czy Blizzard na tym poprzestanie. World of Warcraft Classic będzie jedynie odnowioną i dostosowaną do dzisiejszych standardów, klasyczną wersją MMORPG-a, który zawojował świat? A może dostaniemy serwery progresywne, gdzie w regularnych odstępach czasu wprowadzane będą kolejne dodatki? Osobiście preferowałbym to drugie rozwiązanie, ale sporo osób chce po prostu Vanilli i nic więcej.

Nie dziwi mnie to, chociaż niech biorą pod uwagę, że ”kiedyś to było” często opiera się na dawnych wspomnieniach, które współcześnie nie mają już takiego smaku. W tym wszystkim trzeba jednak pogratulować Blizzardowi sprytu – na jakie rozwiązanie by się nie zdecydowali, już są zwycięzcami. W końcu to oni chcą sprzedać graczom po raz kolejny ten sam produkt i to na ich własne życzenie!

Wracamy jednak na ziemię. Blizzard poinformował, że posiadacze wirtualnego biletu na Blizzcon 2018 oraz uczestnicy konwentu, będą mogli ograć wersję demonstracyjną World of Warcraft Classic. Udostępniona zostanie jedna lokacja dla Przymierza oraz jedna lokacja dla Hordy, więc całkiem skromnie.

Niemniej to dowód na to, że projekt jest w bardziej zaawansowanej fazie, niż nam się wydawało. Nie zdziwiłbym się, gdyby Blizzard zaatakował nas klasycznym WoW-em jeszcze w 2019 roku. Jestem przekonany, że zainteresowanie będzie ogromne. Ciekawe jednak, czy gracze posiedzą przy WoW Classic dłużej, czy też potraktują to, jako zabawę na pół roku lub rok. Jak myślicie?

[Źródło: Blizzard]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze