Gameplay Warsaw na PAX East 2019

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 03 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Powiedzieć, że Warsaw inspirowane jest grą Darkest Dungeon, to jak powiedzieć, że Epic Store zadarło ze Steamem. Gra o powstaniu warszawskim jest całkowicie wzorowana na mechanice DD, a w tym czasie Epic zadał kolejny cios Steamowi, ale o tym w następnym newsie.

Powstanie warszawskie to temat wielokrotnie przerabiany i przez filmy i przez gry, ale chyba jeszcze nigdy w tak przystępnej formie. Pixelated Milk (twórcy Regalia: of Men and Monarchs) sięgnęło po sprawdzoną przez siebie, komiksową grafikę 2D oraz turowy system walki. 

Na PAX East 2019 Polacy przywieźli 12 minut rozgrywki w formie dema, ale to co zobaczyliśmy zbiera bardzo mieszane oceny. Powiedziałabym że głosy rozdzielają się na takie fifty-fifty, a największym problemem wydaje się być słaba dynamika gry.

Mnie póki co urzeka oprawa graficzna, wspaniała muzyka i polskie nazewnictwo (jest i Krzysztof!). Podoba Wam się Warsaw w komiksowo-darkestowym wydaniu?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze