Dauntless - RPG pod co-opa

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 02 Grudzień 2016
  • Komentuj 0
Dauntless to najnowszy eRPeG od szerzej nie znanego studia Phoenix Labs, na które składają się byli pracownicy renomowanych firm deweloperskich. Darmowy, czteroosobowy co-op rozgrywany w świecie fantasy na nasze maszyny wjedzie w przyszłym roku. W 2014 roku do życia zostało powołane studio Phoenix Labs. Założyli je deweloperzy, którzy wcześniej pracowali między innymi w BioWareRiot Games, Capcom, a nawet w Blizzardzie. Choć Dauntless będzie pierwszą grą od Phoenix, to studio można nazwać weteranem branży. W grze wcielimy się w Slayerów, czyli elitarnych wojowników, których zdaniem jest walka z niszczącymi świat potworami zwanymi Behemotami. ''Behemoty są tak samo sprytne jak i złośliwe'' napisało Phoenix Labs w oświadczeniu. ''Slayerzy muszą je wybić zanim zniszczą to co zostało ze świata. Będą też odkrywać ciągle zmieniający się świat pełen unikalnej fauny i flory''.

Dauntless zaoferuje rozgrywkę nawet dla czterech graczy

Dauntless zaoferuje rozgrywkę nawet dla czterech graczy

Najciekawiej jednak zapowiada się tryb współpracy przeznaczony nawet dla czterech graczy, ale w Phoenix Labs mówią, że nic też nie stoi na przeszkodzie, żeby w Dauntless grać solo. Każdy pokonany Behemot da nam doświadczenie, dzięki któremu gracze sami będą wykonywać swoją broń i zbroję. Gra inspiruje się takimi tytułami jak Dark Souls, Monster Hunter czy World of Warcraft. Nie dziwota, bo w studiu znajdą się ludzie, którzy maczali palce przy wszystkich tych tytułach. Niestety, nie ujawniono dokładnej daty premiery, wiemy tylko, że Dauntless pojawi się w przyszłym rok na komputerach osobistych. Nie ma na razie planów co do wydania gry na konsole, ale nigdzie nie jest powiedziane, że nigdy na nie nie trafi. Na koniec zostawiam Was jeszcze z kilkoma grafikami przygotowanymi przez Phoenix Labs: conceptartvista_screenshots_dauntless-1 drask_combat_screenshots_dauntless-1 embermane_combat_screenshots_dauntless-1 embermane_island_vista_screenshots_dauntless spring_day_island_screenshots_dauntless [źródło: informacja prasowa, polygon.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze