Dalsze szczegóły GoT

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 02 Wrzesień 2014
  • Komentuj 1

game-of-thrones-movie-hd-wallpaper-1920x1200-1738

Twórcy świetnych gier The Walking Dead oraz The Wolf Among Us studio Telltale Games nieśmiało ujawnia kolejne informacje dotyczące swojej produkcji osadzonej w świecie Westeros. Nie, nie można będzie zagrać Nedem Starkiem - facet dalej nie żyje. Telltale swoją przygodówkę chce osadzić w czasie trwania okrutnej Wojny Pięciu Królów, która rozpoczęła się tuż po tym jak głowa Neda Starka sturlała się z katowskiego podestu, a Joffrey został oficjalnie nowym królem Westeros. Najprawdopodobniej przyjdzie nam się wcielić w przedstawiciela jednego z biedniejszych klanów. Telltale na Twitterze zamieścili ostatnio nową grafikę i cytat z ostatniej części sagi Martina.

Bez tytułu

''...Trakackerzy i łowcy zaprzysięgli Deepwood z klanowymi nazwiskami jak Forrester i Woods, Branch i Bole'' napisali na swoim twitterowym koncie producenci. Podkreślenie rodu Forresterów nie jest zapewne przypadkowe. Choć w książce są wymienieni to nigdy nie spotkaliśmy żadnego  bohatera, który nosiłby to nazwisko. Forresterowie jako jeden z mniejszych klanów swoją wierność przyrzekli Klanowi Glover z Fosy Deepwood. Fosa to tak naprawdę stara warownia, która od wieków broni przed inwazją z południa ziem należących do Starków. Ród Gloverów jest lennikiem panów Winterfell, a więc właśnie głównych bohaterów całej sagi. game-of-thrones-the-song-of-ice-and-fire-hd-wallpaperMożemy się więc domyślać, że tajemniczy bohater gry prawdopodobnie będzie stał (przynajmniej początkowo) po stronie Starków, ale Ci z Was którzy czytali książki albo widzieli serial zdają sobie sprawę jak kruche potrafią być sojusze w świecie stworzonym przez Martina. Szef Telltale Dan Conner już wcześniej wspomniał o swoich odczuciach dotyczących nowej gry: ''To naprawdę marzenie móc usiąść i powiedzieć ''Jakie jest nasze miejsce na świecie? Gdzie jesteśmy na tym świecie? A świat oferuje Ci tak wiele do odkrycia''. Całość ma przypominać to co świetnie się sprawdziło we wspomnianych wcześniej grach o żywych trupach i baśniach. Gracz ma mieć więc możliwość dokonywania decyzji, które w jakiś sposób wpłyną na wydarzenia w Westeros. Różnić ma się jedynie sposób walki, która ma przypominać bardziej grę akcji tak aby gracz mógł bezpośrednio kierować ruchami kierowanej przez niego postaci. Dalej niestety nie wiem kiedy gra miałaby się ewentualnie pokazać na rynku, wiadomo jedynie, że wyjdzie zarówno na konsole obecnej jak i poprzedniej generacji oraz komputery PC.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze