Cyberpunk od T-Bull S.A.

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 21 Styczeń 2020
  • Komentuj 0

Wrocławski deweloper wprowadza na rynek zupełnie nową grę na urządzenia mobilne, której akcja rozgrywa się w dystopijnym świecie cyberpunkowej przyszłości. InfiniteCorp jest połączeniem gry strategicznej oraz karcianki, w której zadaniem gracza jest rozwiązywać trudne dylematy, balansując między uznaniem licznych frakcji rządzących miastem, w którym rozgrywa się fabuła gry.

Kolejny Cyberpunk, ale tym razem mobilny

Gra została osadzona w fikcyjnym świecie cyberpunka, w którym technologia osiągnęła szczyt zaawansowania, a cyfrowe implanty i modyfikacje genetyczne są codziennością. Akcja toczy się w gigantycznej wieży Babilon 6, która zlokalizowana jest pośrodku oceanu. Stanowi ona swoiste państwo-miasto, w którym tętni życie. To na jakim poziomie mieszkasz, odzwierciedla Twoją pozycję w społeczności.

Gracz wciela się w rolę pracownika jednej z mega-korporacji która ma bezpośredni wpływ na losy świata. Rozgrywka InfiniteCorp opiera się na dokonywaniu wyborów między różnymi rozwiązaniami fabularnymi – każdy z nich przekłada się na relacje gracza z pozostałymi cyber-korporacjami.

Kolejny Cyberpunk?

Każda decyzja niesie ze sobą odpowiednie konsekwencje, które w rezultacie pozwalają graczowi odkrywać nawet setki linii fabularnych. Czasem rezultat naszego wyboru warunkuje rozwiązanie kolejnej sytuacji, czasem jego efekty mogą być długofalowe.

Decyzje podjęte przez gracza będą miały podłoże moralne, ekonomiczne i strategiczne, a żaden wybór nie zostanie niezauważony przez czujne oczy podmiotów rządzących rzeczywistością Babilon 6. Zadaniem gracza jest utrzymanie balansu w relacjach z szeregiem frakcji i grup społecznych.

Mechanika gry oparta jest na postawieniu gracza przed dylematem i wyborem przez przesunięcie karty w lewo lub w prawo – każda decyzja prowadzi do innych rozwiązań fabularnych, dlatego  żadna rozgrywa nie będzie taka sama. Każda porażka to nowy początek z innym zestawem kart i wydarzeń losowych.

InfiniteCorp wchodzi w najbliższym czasie w fazę pre-orderów i pre-rejestacji, na App Store i Google Play. Dobra nowina dla graczy z Polski jest taka, że w najnowszą produkcję studia T-Bull S.A. zagrają zarówno po angielsku jak i w ojczystym języku. Kiedy? Podobno już niedługo.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze