cRPG is not dead!

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 10 Luty 2017
  • Komentuj 2

Grafiki promujące Greedfall jest pełno magii.

Grafiki promujące Greedfall są pełne subtelnej magii

Studio Spiders znane jest z takich produkcji jak Technomancer, Of Orcs and Men, Mars: War Logs czy Bound By Flame. Wielu twierdzi, że Spiders zawsze byli ambitni, ale niestety gorzej im wychodziło wykonanie. Nie zmienia to faktu, że wydawca Focus Home Interactive postanowił dać im szansę po raz kolejny popłynąć. Podczas eventu wydawcy, "Le Whats Next de Focus" w Paryżu, Spiders pokazało trailer nowej gry - Greedfall. Będzie to cRPG, w którym strona wizualna ma być nawiązaniem do sztuki Baroku z XVII-wiecznej Europy. Oznacza to, że ujrzymy wspaniałe krajobrazy z wygaszonymi, ciepłymi kolorami i mocnymi cieniami. Gra ma opowiadać historia osadników (a wśród nich poszukiwaczy przygód, najemników), którzy przybyli na magiczną wyspę Greedfall. Rdzenni mieszkańcy wyspy niechętnie dzielą się swoją ziemią, a ponieważ władają nadnaturalnymi mocami, konflikt jest nie tyle nieunikniony, co trudny do przewidzenia. Gra ma być pełna walki, podstępu i dyplomacji.

Klimat jak z Assassin's Creed 3, prawda?

Klimat jak z Assassin's Creed 3, prawda?

Po obejrzeniu trailera nasuwa się myśl: elfy i driady kontra muszkiety. Stylistyka kojarzy się trochę z trzecim Assassin's Creed, trochę z grafikami Jakuba Różalskiego. Widzimy las, pora to wczesna jesień, wokół ciężka zieleń przetykana czerwienią i żółcią. Mężczyzna wyglądający jak amerykański minuteman ściga kobietę. Kobieta ma rogi i nastroszone zielone włosy, a skóra jej twarzy jest oliwkowa i poznaczona skomplikowanymi tatuażami. W pewnym momencie pojawia się bestia jak ze słowiańskich mitów - czyżby borowy? Wygląda ciekawie, nie powiem. O mechanice niewiele wiadomo. Spiders obiecują jednak, że decyzje gracza mają mieć niebagatelny wpływ na przebieg wydarzeń. Podobnie jak w Tyranny, liczyć się będą nie tylko istotne dla całych społeczności decyzje, ale też z pozoru trywialne przedsięwzięcia oraz relacje z poszczególnymi frakcjami.

Pozorny spokój..

Pozorny spokój...

Gra ma się ukazać w 2018 roku na platformach: PlayStation 4, Xbox One oraz PC. Póki co, strony Greedfall na Facebooku oraz Twitterze nie pokazują wiele. Pozostaje nam czekać na screeny i gameplay oraz... oglądać sobie trailer, do czego gorąco Was zachęcam!
Przy okazji - tło muzyczne trailera to świetne ''The Wolves'' Cyrusa Reynoldsa. Niedawno na redakcyjnym streamie rozmawialiśmy o muzyce w grach i ten kawałek mógłby być jednym z takich, które ''budują markę''. Mnie na pewno zaintrygował. [Źródła: business.facebook.com, pcgamer.com, eurogamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze