Crossout zostaje podrasowany!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 15 Październik 2022
  • Komentuj 0

Gaijin Entertainment ogłasza, że postapokaliptyczna sieciowa gra akcji Crossout wraz z wydaniem kolejnej dużej aktualizacji silnik Targem Engine przejdzie do wersji 2.0. Zmiana ta przyniesie użytkownikom zupełnie nowe wrażenia wizualne i rozgrywkowe. Dosłownie każdy aspekt gry został poddany modernizacji: oświetlenie i cienie, efekty wizualne, model fizyczny, paleta kolorów, interfejs, sterowanie, efekty dźwiękowe i wiele więcej! Wymagania systemowe i wydajność pozostaną bez zmian. Aktualizacja nosi nazwę Crossout: Supercharged i ukaże się 25 października.

Crossout zostaje podrasowany!

Dzięki technologii Global Illumination zaimplementowanej w Targem Engine 2.0 gra będzie teraz dokładnie obliczać odbite i rozproszone światło, dzięki czemu obraz w słabo oświetlonych i całkowicie zacienionych miejscach będzie wyglądał bardziej realistycznie. Technologie cieni kontaktowych (SSC) i lokalnych odbić w przestrzeni ekranowej (SSLR) są wykorzystywane do prawidłowego rysowania cieni i odbić obiektów o dowolnym rozmiarze i na dowolnej powierzchni, w tym wody.

Efekty post-processingu, takie jak Motion Blur, Lens Flare i Bloom, jeszcze bardziej przybliżają obraz w grze do prawdziwego życia, imitując pracę sprzętu do robienia zdjęć i kręcenia filmów. Wszystkie te zmiany będą dostępne na wszystkich platformach, w tym także na PlayStation 4 i Xbox One.

W Crossout Supercharged każdy postapokaliptyczny pojazd pancerny, starannie złożony przez gracza z tysięcy dostępnych części, będzie zachowywał się jeszcze inaczej niż dotychczas. Nowa fizyka kół i zachowanie kamery sprawiają, że jazda stanie się bardziej wciągająca, a uczucie prędkości bardziej intensywne. Zawieszenie będzie realistycznie reagować na zakręty, ostre ruszanie lub zatrzymywanie się oraz przejeżdżanie przez przeszkody.

Interakcja z otoczeniem będzie także bardziej realistyczna, z lepszą symulacją trakcji i nowymi efektami, takimi jak poślizg przy starcie pojazdu. Eksplozje staną się jeszcze bardziej spektakularne, zróżnicowane i wiarygodne: części wylatujące z dużym impetem ze zniszczonego pojazdu pancernego, na ziemi spalone szczątki i ślady ognia, efekty zniszczenia generatorów, silników i beczek z paliwem.

Wiele części pojazdów będzie teraz działać inaczej, zaktualizowano także schemat sterowania i interfejs w grze. Na przykład pojazdy z podwoziem umożliwiającym poruszanie się w dowolnym kierunku, takie jak mechaniczne nogi czy zawisy, będą wygodniejsze w użyciu. Gracze zyskają możliwość obracania i strafe'owania w sposób typowy dla gier typu shooter, dzięki czemu sterowanie stanie się znacznie wygodniejsze, zwłaszcza na konsolach.

Ponadto poprawiono animacje i efekty dla poduszkowców, a maszyny te będą teraz również zachowywać się bardziej realistycznie, gdyż każdy ruch będzie uwzględniał położenie jego środka ciężkości. Także nogi otrzymają zaktualizowaną fizykę ruchu, która bardziej realistycznie uwzględnia ciężar, dzięki czemu masywne jednostki wyposażone w nogi zyskają możliwość wyprzedzenia niemal każdego innego pojazdu. Nic tylko grać!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze