Coraz mniej graczy WoWa. Czy dodatek będzie lekarstwem?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 06 Sierpień 2014
  • Komentuj 18

World_Of_Warcraft__Warlords_Of_Draenor_62608

World of Warcraft - gra legenda, najpopularniejsze MMO naszych czasów, absolutny fenomen jeśli idzie o liczbę stałych subskrybentów... notuje spory spadek graczy. Czyżby formuła WoW powoli traciła w naszych oczach? Zacznę od tego, że jak na 10 letnią grę (premiera miała miejsce w 2004 roku) to World of Warcraft trzyma bardzo wysoki poziom i wielu z Was (w tym zapewne Rock) nie wyobraża sobie nie spędzić przy grze choć kilku chwil w miesiącu. Ale mimo statusu gry legendy coraz mniej graczy decyduje się na wykupienie abonamentu. Według kwartalnego raportu Activision/Blizzard w ciągu ostatnich 3 miesięcy z gry zrezygnowało 800 tysięcy ludzi, teraz w świecie Azeroth możecie spotkać ''jedynie'' 6,8 milionów graczy. Z poniższej grafiki przygotowanej przez MMO-Champion możecie wyczytać jak w przeciągu ostatnich lat zmieniała się popularność WoWa.

1393418651-tropico-5-beta

Zmniejszająca się liczba graczy póki co nie miała wpływu na ranking najbardziej popularnych płatnych gier MMORPG, gdzie WoW od kilku dobrych lat twardo dzierży palmę pierwszeństwa. Mimo odejścia wielu graczy to jeden z założycieli Blizzarda Mike Morhaime nie martwi się utrzymując, że ich gra ''pozostaje zdrowa'' oraz to co widzimy to normalny exodus graczy związany z ''końcem żywotności Mists of Pandaria'' ''Tak jak się spodziewaliśmy dało się zauważyć spadek subskrypcji, które głównie przyszły ze Wschodu. Trend ten procentowo idealnie wpisuje się ze spadkiem liczby graczy po tym jak w 2012 dodatek Cataclysm zaczynał się starzeć. Spadek ten szybko nadrobili nowi subskrybenci, którzy zdecydowali się na pre-oder Myst of Pandaria'' zapewnia Morhaime.

beta-patch

Dlatego tak wielkie nadzieje wiąże studio z nowym dodatkiem do WoWa czyli Warlords of Draenor. Choć dokładna data premiery zostanie ogłoszona dopiero 14 sierpnia to obecni gracze w liczbie 1,5 miliona już teraz zamówili swoje kopie pierwszego od dwóch lat rozszerzenia WoWa. Warlords of Draenor zabierze Was na nowy kontynent zwany Draenor. Zwiększy się również w nim maksymalny level jaki będzie można osiągnąć do 100. Gracze będą mieli możliwość natychmiastowego ulepszenia swojej postaci do 90 levelu tak, aby rozgrywka w Warlords of Draenor nie była zbyt trudna dla tych z Was co jeszcze do 90 lvl nie dobili. Pewne zmiany dotkną również stronę wizualną, pięciokrotnie ma zwiększyć się liczba polygonów modeli postaci przez co WoD ma zyskać nieco na wyglądzie. Tylko czy samo rozszerzenie będzie w stanie przyciągnąć nowych graczy do dzieła Blizzarda? Przekonamy się prawdopodobnie jeszcze w tym roku wraz z premierą Warlords of Draenor.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze