Conan poniżej pasa...

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 31 Styczeń 2017
  • Komentuj 3

W tych gorących krainach ludzie nie noszą ubrań, bo jest to po prostu niepraktyczne...

W tych gorących krainach ludzie nie noszą ubrań, bo jest to po prostu niepraktyczne...

Jakiś czas temu pisałam artykuł o tym, które gry uważam za odpowiednie dla mojej dorastającej córki... Conan Exiles do nich nie należy. I nie, nie należę do osób, którym przeszkadza nagość, w końcu to część życia. Jeśli o mnie chodzi, to klasyczne rzeźby przedstawiające postacie bez odzienia mogą stać na rogu każdej ulicy i w każdym parku. Niedawno można było zobaczyć, jak wygląda wczesna wersja gry studia Funcom - Conan Exiles. Będzie to gra typu survival, w wielkim, otwartym świecie. Co zwróciło największą uwagę recenzentów, to trzy opcje nagości podczas tworzenia postaci - częściowa, tylko od pasa w górę, oraz pełna. Jeśli wybierzecie grę kobietą, możecie zmienić rozmiar piersi - od takich, które nie potrzebują biustonosza, po takie, które potrzebują wsporników. W przypadku mężczyzn rozmiar piersi nie podlega dyskusji, więc graczom pozostaje zabawa rozmiarem penisa. Tak właśnie, dobrze przeczytaliście. Macie do wyboru wskaźnik "Endowment", którym możecie szaleć do woli. Krótszy, dłuższy, krótszy... Czysty fun. Poniżej prezentuję filmiki, osoby wrażliwe proszone są o zignorowanie ich ;-). Dodatkowo, nadzy będziecie biegać przez sporą część gry - na początku uciekacie przez pustynię, wspinacie się, skaczecie... A wszystko to z opcją "Vanity Camera", która umożliwia Wam podziwianie każdego detalu ciała postaci pod różnymi kątami. Daje to szerokie pole dla wirtualnego ekshibicjonizmu. Już widzę te screenshoty i filmiki. Dodam jeszcze, że genitalia będą efektownie animowane za pomocą silnika Unreal 4... Chociaż podobno męskość postaci zachowuje się nie do końca naturalnie, bo najlżejszy podmuch wiatru miota nią na wszystkie strony. Programiści z Funcomu muszą jeszcze nad tym popracować. Niewątpliwie zadanie komuś ciosu poniżej pasa nabierze w Conan Exiles nowego znaczenia. Myślę że wielu graczy zada sobie pytanie: czy istnieje potrzeba ukazywania w grach pełnej nagości? Jak duży procent frajdy z gry stanowi możliwość obejrzenia w każdej chwili genitaliów głównego bohatera?

Zauważcie, że Conan nigdy nie był kompletnie ubrany.

Zauważcie, że Conan nigdy nie był kompletnie ubrany

Z drugiej strony muszę przyznać, że doceniam szczerość i otwartość  grach. Jeśli są przeznaczone dla dorosłego gracza, to nie powinny zawierać cenzury, nie bawmy się we wstydliwość, nie zasłaniajmy sobie oczu. Kobiece piersi są obecne w grach od dłuższego czasu, więc może pora rozebrać nieco panów? Chcecie realizmu w relacjach międzyludzkich, sięgnijcie po Wiedźmina, chcecie człowieka z kompletnym ciałem, sięgnijcie po Conana. Zresztą, Conan Exile nie zaprowadził w dziedzinie nagości rewolucji. Przed nim mogliśmy obejrzeć sobie co nieco w The Order: 1886, Heavy Rain, czy Loadout. Poza tym, należy pamiętać o jednym - prawdziwy Conan z Cimerii nie przejmowałby się takimi drobnostkami. [Źródła: kotaku.com, pcgamer.com, vg247.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze