CODumentary już skończone

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 09 Sierpień 2017
  • Komentuj 3

Devolver Digital możecie kojarzyć jako twórców ''indyków'', ale to nie wszystko czym zajmuje się studio. We wrześniu będziemy mieli okazję zobaczyć ich pełnometrażowy dokument o historii serii Call of Duty.

''CODumentary'', bo taki tytuł nosi dokument, będzie starało się wyjaśnić swoim widzom w jaki sposób seria Call of Duty stała się jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek w branży gier komputerowych. ''Dokument szczegółowo wyjaśni jak stworzone w 2003 roku przez Infinity Ward Call of Duty od początku spotkało się na rynku z bardzo silną konkurencją ze strony innych dobrych jakościowo gier o IIWŚ, a mimo wszystko udało się mu wdrapać na szczyt i pozostać na nim'' wyjaśnia producent filmu Jonathan Beales.

W filmie wystąpili fani serii, zawodowi gracze i sami twórcy gry, a samo kręcenie zajęło aż pięć lat. ''To było pięć wspaniałych lat'' mówi Beales. ''Nawet jeśli nasz dokument obraca się wokół gier wideo to jego historia jest o ludziach, ich wkładzie i zaangażowaniu''. Dokument potrwa aż 93 minuty, co zdaniem Bealesa i tak bardzo mało na pokazanie historii trwającej nieprzerwanie 14 już lat.

Dzieło Devolver Digital nie jest w żaden sposób wspierane przez Activision, więc można je nazwać ''nieoficjalnym'' filmem dokumentalnym. Premiera filmu planowana jest na 19 września. Kupić go będziecie mogli w sklepie Steama i w usłudze VOD Amazona. Potem film trafi także na iTunes, Google Play oraz do sklepów Playstation i Xboxa. 

[źródło: youtube.comheypoorplayer.com, videogamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze