Co w sieciówkach piszczy #93

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 22 Wrzesień 2019
  • Komentuj 0

W ostatnim tygodniu nie było „Co w sieciówkach piszczy” za co najmocniej przepraszam. Pogoda kusiła, słoneczko obiecywało wysoką temperaturę, a rzeczywistość przywaliła mi piąchą zimna w twarz. W efekcie zachorowałem, więc musiałem się wykurować. Przynajmniej taką znalazłem sobie wymówkę, aby chwilę odpocząć i odświeżyć umysł. Teraz jednak wracam i już Wam truję, co tam się ostatnio działo. A wbrew pozorom jest o czym pisać.

Co zatem w dzisiejszym spisie treści znajdziecie?

1. Toksyczni gracze Dota 2 z banem do 2038 roku

2. Crypto w trzecim sezonie Apex Legends

3. The Cycle dostępne jest po polsku

4. Patch 8.2.5 w World of Warcraft pojawi się w tym miesiącu

5. Klockowy Bastion do zdobycia w Overwatch

6. Aktualizacja Queen namiesza w Albion Online

7. Battle royale ze statkami, czyli Maelstrom


1. Toksyczni gracze Dota 2 z banem do 2038 roku

Nie, to nie żart. Valve poinformowało, że nie zamierza cackać się ze swoją społecznością. Jak ktoś jest toksyczny i psuje zabawę innym, to musi liczyć się z konsekwencjami. Z tego powodu przez grę przelała się fala banów. Co bardziej zatwardziali recydywiści otrzymali blokadę konta do stycznia 2038 roku. Skąd taka data?

Jedni twierdzą, że to zamiennik permanentnego bana, inni, że to rodzaj żartu. Efekt końcowy jednak jest taki sam – niektórzy długo nie pograją w Dota 2. Przynajmniej przez 19 lat :).


2. Crypto w trzecim sezonie Apex Legends

Respawn poinformowało, że trzeci sezon rozpocznie się w Apex Legends już 1 października. Nazywać się będzie Meltdown i zaoferuje nowego Battle Passa oraz odświeżony system gier rankingowych. Niemniej gracze nie powinni oczekiwać większych rewelacji. No, poza Crypto, czyli najnowszym bohaterem oraz kolejną, legendarną bronią – Charge Rifle.

O Crypto w zasadzie to niewiele wiemy. Posługiwać się będzie dronami monitorującymi, a jego zdolności związane będą z hackowaniem. Czego i, lub, kogo? O tym przekonamy się w najbliższym czasie.


3. The Cycle dostępne jest po polsku

The Cycle to ciekawa produkcja sieciowa, łącząca PvP z PvE. Mylona jest z battle royalem, podczas gdy w rzeczywistości to quest shooter o którym wspominałem już na Ja, Rocku kilkukrotnie. No więc tytuł ten dostępny jest na Epic Games Store za darmo, w ramach Early Accessu. I to po polsku!

Polska wersja językowa gry obejmuje wszystkie komunikaty tekstowe, włączając w to wszelakie menu, ekrany ekwipunku i dostosowywania postaci, HUD oraz wiadomości pojawiające się podczas meczu. Teraz to już chyba musicie sprawdzić ten tytuł!


4. Patch 8.2.5 w World of Warcraft pojawi się w tym miesiącu

Blizzard kazał nam trochę czekać na aktualizację 8.2.5, ale z drugiej strony chyba nikt nie spodziewał się, że trafi ona do World of Warcraft jeszcze w tym miesiącu. Nastąpi to dokładnie 25 września na serwerach europejskich i ja nie mogę się już doczekać. Dostaniemy bowiem odnowione modele Worgenów oraz Goblinów, kontynuację fabuły, nowy system RAF, upragniony Party Sync, mounta pszczołę dla Przymierza – jest tego trochę!

Nie można również zapomnieć o zbliżających się, piętnastych urodzinach World of Warcraft. Do zdobycia będzie w końcu w specjalnym rajdzie mount, wzorowany na samym Deathwingu!


5. Klockowy Bastion do zdobycia w Overwatch

Bastion zrobiony z klocków – niczego więcej do szczęścia nie potrzebuję. Tak, jestem niewymagającym człowiekiem. Jeśli i Wam ta legendarna skórka się podoba, to wbijajcie do Overwatch i wygrywajcie mecze.

Od 17 do 30 września musicie grać w Overwatch i wygrywać. Za wygranie trzech gier dostaniecie 2 nowe ikonki gracza. Za zwyciężenie w sześciu meczach zgarniecie 2 spreje. Jeśli uda Wam się wygrać w dziewięciu spotkaniach, wtedy w Wasze ręce wpadnie legendarny Brick Bastion. Możecie również oglądać transmisje z Overwatch, aby otrzymać dodatkowe przedmioty kosmetyczne.


6. Aktualizacja Queen namiesza w Albion Online

Deweloperzy Albion Online zapowiadają wielkie zmiany w grze, a zwłaszcza terenów należących do Rubieży. Przeróbka Rubieży stanowi ważny kamień milowy w planach na przyszłość gry  i składa się z pięciu głównych usprawnień, które twórcy chcą wprowadzić w aktualizacji Queen:

  • Zupełnie nowa mapa Rubieży.
  • Możliwość dowolnego budowania na Rubieżach Kryjówek Gildii, pozwalających gildiom zadomowić się w dzikich regionach Albionu.
  • Nowy sposób kontrolowania terytoriów, pozwalający wszystkim członkom gildii brać udział w przejmowaniu terytorium, bez ograniczania tej możliwości dla pięciu graczy.
  • Ulepszone Bitwy w Kryształowym Wymiarze 5v5, z możliwością brania w nich udziału bez konieczności posiadania terytorium, lecz zawierające premię dla tych, którzy posiadają terytorium.
  • Osłabienie zergów i inteligentna kolejka do klastra.

Co z tego wyjdzie w praktyce? Przyjdzie nam trochę poczekać, aby się o tym przekonać. Niemniej do końca roku Queen pojawi się w Albion Online.


7. Battle royale ze statkami, czyli Maelstrom

Ja wiem, że pewnie macie dosyć gatunku battle royale. Może jednak znajdziecie miejsce na jeszcze jeden tytuł? Zwłaszcza, że jest oryginalny, bowiem dotyczy statków. I to nie byle jakich, bowiem napędzanych parą w przypadku krasnoludów, albo ciągniętych przez rekiny w przypadku orków. Takie cuda znajdziecie w Maelstrom.

Maelstrom dostępne jest za darmo w ramach otwartej bety. Produkcja oferuje battle royale’owe walki statków na otwartych wodach, a do tego sporo niespodzianek w postaci morskich potworów. Nasze łajby możemy rozbudowywać, więc miejsca na postęp oraz rozwój konta nie zabraknie. Zainteresowanych odsyłam tutaj.


Dzisiaj to by było wszystko. Kurtyna!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze