Barbarzyńca nadchodzi

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 29 Styczeń 2016
  • Komentuj 4
Co powiecie na sandboxa w świecie Conana? Nad właśnie taką grą pracuje studio Funcom, które wczoraj wrzuciło do sieci pierwszą zapowiedź Conan Exiles - rozgrywanego w świecie Hyboria brutalnego survivala.  Patrząc na to co o swojej grze napisał producent wynika, że Conan Exiles będzie miał wszystko czego obecnie (czytaj: po premierze Dzikiego Gonu) gracze oczekują od gier fantasy. Otwarty świat, crafting, polowania na zwierzęta w celu zdobycia pożywienia - mówiąc krótko gra zapowiada się na survival pełną gębą, a do tego nastawiony głównie na rozgrywkę po sieci (choć dla pojedynczego gracza też coś się znajdzie)! Choć gra posługuje się imieniem najsławniejszego barbarzyńcy świata to nie nim będziemy kierować, a tytułowymi wygnańcami - dokładniej jednym z nich. Nasz bohater przemierzał będzie niegościnną krainę Hyboria, gdzie co rusz czekać na niego będą różne niebezpieczeństwa, wliczając w to gwałtowne burze piaskowe, walkę z innymi graczami i potworami.

Conan ma szanse zastąpić nam Geralta?

Conan ma szanse zastąpić nam Geralta?

Jak na survival przystało nasz wygnaniec aby przetrwać będzie musiał nie tylko dobrze radzić sobie z mieczem, ale także budować schronienia czy polować na zwierzynę. Ba! Sytuacja może zmusić nas nawet do wzięcia pługa w ręce i przekształcenia się w rolnika. Nie bez kozery motywem przewodnim gry są słowa ''Przeżyj, Buduj, Dominuj''. Jeśli idzie o wspomniane schronienia to nie ograniczą się one jedynie do postawienia szałasu z ogniskiem gdzieś w głuszy. Gra ma dać nam możliwość budowania całych osad, a nawet umocnionych twierdz! ''Nie ma lepszego umiejscowienia survivalowej gry z otwartym światem niż uniwersum Conana'' napisali twórcy na swojej stronie. ''Niezależnie od tego, czy chodzi o polowanie na zwierzęta w celu zdobycia pożywienia, walka z potworami i innymi graczami czy budowanie całych osad, chcemy się upewnić, że gracze poczują, jakby faktycznie walczyli o przetrwanie i powodzenie w najbardziej brutalnym świecie fantasy, jaki kiedykolwiek powstał'' chwalą swoją grę w Funcomie. Niestety, jak już pewnie mieliście okazję zobaczyć na trailerze, deweloperzy nie zdecydowali się pokazać nic z rozgrywki, więc na pełniejszą ocenę jak to wszystko będzie działało musimy jeszcze poczekać A konkretnie do tego lata kiedy gra ma zadebiutować na PC w ramach wczesnego dostępu. Pełna wersja Conan Exiles pojawi się później przy okazji debiutując też na nieujawnionych na razie konsolach, choć nietrudno się domyślić o jakie może chodzić. Na koniec zostawiam Was jeszcze z małą porcją screenów, które wraz z trailerem trafiły wczoraj do sieci: http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/01/1453995081-conan-exiles-1.jpg http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/01/1453995080-conan-exiles-pre-alpha-2.jpg http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/01/1453995080-conan-exiles-pre-alpha-1.jpg http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/01/1453995080-conan-exiles-3-1.jpg http://jarock.pl/wp-content/uploads/2013/01/1453995080-conan-exiles-2.jpg [źródło: funcom.com, conanexiles.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze